O sobie

Od 2004 roku działam na rzecz młodzieży - najpierw jako młodzieżowa liderka w swojej miejscowości, potem przez 10 lat liderka młodzieżowej organizacji, następnie inicjatorka powstania Świętokrzyskiej Sieci Aktywności Młodzieżowej SYNERGIA a obecnie jako Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Od 2015r. jestem doradcą ds. młodzieży Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

W swojej działalności dążę do zwiększenia zaangażowania młodzieży w życie publiczne. Głęboko wierzę, że aktywność społeczna i obywatelska w młodym wieku jest niezwykle istotna nie tylko dla własnego rozwoju młodych osób, ale może się przełożyć na rozwój miejscowości, gminy, regionu. Od lat pokazuję, że młodzi ludzie są potencjałem i wielką wartością każdej społeczności.

Obecnie pracuję nad wprowadzeniem systemowych rozwiązań, które zwiększą zaangażowanie społeczne i obywatelskie młodzieży w Świętokrzyskiem. Stąd powstała m.in. strategia "Świętokrzyskie dla Młodych. Kierunki wspierania aktywności społecznej młodzieży województwa świętokrzyskiego na lata 2017-2020" czy Świętokrzyski Program Rozwoju Liderów "Liderzy dla Młodzieży" we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów.

Głośno mówię także o tym, że o młodych ludzi w regionie trzeba zawalczyć, podobnie jak walczy się o zewnętrznych inwestorów. Jest to bardzo ważne wyzwanie w obliczu niżu demograficznego i wysokiej emigracji młodych ludzi z województwa.

Moja druga pasja to rodzicielstwo blisko Natury. Od niedawna prowadzę na ten temat bloga: www.wielkizachwyt.pl