Steven Covey

7 nawyków skutecznego działania

Książka

„7 nawyków skutecznego działania” nazywana jest biblią współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak – kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze – doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań. Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń.

Opis: „7 nawyków skutecznego działania” nazywana jest biblią współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak – kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze – doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań. Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń.

Recenzja: Niezwykle ostatnio popularna lektura poradnikowa, poświęcona zarządzaniu czasem, budowaniu relacji z innymi, delegowaniu kompetencji – słowem zdecydowanie umiejętnościom liderskim. Kwestie te ujęte są w prostej, czasem zdecydowanie zbyt prostej formie. Przykłady, tabele, wykresy – wszystko, by jak najprościej ukazać skomplikowane procesy psychologiczne i interpersonalne i wysnuć z nich wnioski służące osobistemu rozwojowi.

Książka ma też wady – przede wszystkim tę, że napisana jest w manierze amerykańskich poradników, bywa, że przekaz grzeszy prostotą. Łatwo przyswajalna forma, którą autor się posługuje nie pozwala na pogłębienie powziętych tematów. Covey koncentruje się raczej na szybkiej poradzie, niż przyczynach zjawisk.

Jeśli lubisz poradniki ich chcesz przyjrzeć się własnemu rozwojowi przez pryzmat porad i wskazówek – będziesz zadowolony/a. Jeśli szukasz czegoś bardziej naukowego na temat psychologii społecznej, jest jeszcze parę pozycji do przejrzenia.

 

Proponujemy dwie gwiazdki – wszak Covey’a polecają trenerzy rozwoju osobistego. Najlepiej wyrobić sobie o nim własne zdanie.

Wydawnictwo: REBIS, Rok wydania: 1996, Oprawa: Miękka, Format: 15x22cm, Tłumacz: Iwona Majewska-Opiełka


Dostępna pod adresem http://www.wysylkowa.pl