John Adair

Anatomia biznesu. Zarządzanie czasem.

Książka

"Zarządzanie czasem. Jak oszczędzać czas i mądrze nim zarządzać" stanowi element cyklu publikacji opatrzonych zbiorczym tytułem "Anatomia Biznesu". Tym razem John Adair przygląda się bliżej prblemowi zarządzania czasem. Autor porusza problemy związane z właściwym zaplanownaiem i wykorzystaniem czasu. Pierwsze rozdziały książki poświącone są temu w jaki sposób wyrobić w sobie poczucie czasu, jak określać swoje cele, zarówno te długoterminowe, jak i średnioterminowe oraz jak efektywnie planować dzień. Ponadtow Adair analizuje także najczęściej spotykane "problemy z czasem".

Opis:
"Zarządzanie czasem. Jak oszczędzać czas i mądrze nim zarządzać" stanowi element cyklu publikacji opatrzonych zbiorczym tytułem "Anatomia Biznesu". Tym razem John Adair przygląda się bliżej prblemowi zarządzania czasem. Autor porusza problemy związane z właściwym zaplanownaiem i wykorzystaniem czasu. Pierwsze rozdziały książki poświącone są temu w jaki sposób wyrobić w sobie poczucie czasu, jak określać swoje cele, zarówno te długoterminowe, jak i średnioterminowe oraz jak efektywnie planować dzień. Ponadtow Adair analizuje także najczęściej spotykane "problemy z czasem". Dalsza część książki poświęcona jest bardziej szczegółowym zagadnieniom : np. jak właściwie zaplanować czas spędzany w biurze, czy poświęcany na spotkania.
Autor dość sporo uwagi poświęca także takim kwestiom jak umiejętność rezygnowania z zajęć, które nie są potrzebne, albo takich, które mogą wykonać inni. Co ważne, Adir zwraca uwagę także na konieczność posiadania czasu wolnego, odpoczynku i wakacji.

Recenzja:
Obecnie często można usłyszeć, że "czas to pieniądz", wydaje się jednak, że nie jest to trafne określenie. Czas jest zdecydowanie więcej wart niż pieniądze. Jego umiejętne wykorzystanie i zaplanowanie, jest nie tylko podstawą sukcesu w biznesie, ale także źródłem ogromenej radości i satysfkacji w całym życiu. Dlatego warto zainwestować odrobinę czasu i skorzystać z porad zawartych w omawianej pozycji. Jest to inwestycja, która bardzo szybko zacznie przynosić bardzo miarodajne efekty.