Czy ten program jest dla mnie?

Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Tobą podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy? A może prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną, burmistrzem?

Chcesz pracować, tak aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty?

Zgłoś się do udziału w wyjątkowym 12-miesięcznym, bezpłatnym Programie, dzięki któremu Twoja działalność społeczna zyska nowy wymiar i energię.

Joanna jest radną. Jako liderka opozycji pokazuje, że nawet nie mając większości, można wywierać wpływ na strategiczne decyzje.

Marcin doprowadził do porozumienia pięciu klubów w mieście i stworzył wspólną Akademię Piłkarską dla dzieci i młodzieży. Niedawno założył kawiarnię, w której integrują się rodzice.

Monika założyła już dwie szkoły integracyjne prowadzone metodą Marii Montessori. Rodzice chcą codziennie dowozić tam swoje dzieci z miejscowości oddalonej o 50 km.

Marcin najpierw zinformatyzował swoją gminę a potem został jej wójtem. Jego kalendarz on-line mogą obejrzeć wszyscy mieszkańcy.

Ewa na stacji kolejowej pod Warszawą założyła kino.

Dla takich osób powstał
Program Liderzy PAFW.

Kandydaci:

  1. mają min. trzyletnie doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych
  2. są doświadczeni w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania
  3. potrafią opowiedzieć, jakie znaczenie ma przeprowadzona przez nich zmiana

Dzięki Programowi:

  • Spojrzysz w nowy sposób na swoje działania – wyznaczysz cele, rozpoznasz swoje możliwości
  • Zyskasz kompetencje, które pozwolą Ci skuteczniej działać – stworzysz przekonującą wizję, nauczysz się angażować innych, dowiesz się, jak skutecznie wprowadzać zmiany
  • Lepiej poznasz siebie, koncentrując się przez rok na pracy nad swoim rozwojem
  • Spotkasz grupę wyjątkowych, aktywnych osób z organizacji pozarządowych, samorządu, biznesu. Nawiążesz relacje, które mają szansę trwać długo po zakończeniu Programu

Razem łatwiej

W Programie spotkasz się z innymi liderami, tutorami, trenerami Programu i zyskasz wyjątkową okazję, aby spojrzeć na swoje działania z wielu perspektyw.

Programy PAFW:

Zapraszamy przede wszystkim osoby, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach wybranego programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Lista programów dostepna na stronie  www.pafw.pl

Przywództwa można i trzeba się uczyć

Założyciel Szkoły Liderów, profesor Oksfordu, Zbigniew A. Pełczyński powtarza, że potencjalni liderzy są wszędzie. My potrafimy ich odnaleźć i wesprzeć.

Fundator wyznaje zasadę, że ci, którym stwarza się możliwości, są w stanie pomyślnie kształtować swą przyszłość oraz budować struktury demokratyczne we własnym środowisku.

PAFW oferuje granty oraz na wiele innych sposobów wspiera liderów organizacji pozarządowych i inicjatyw lokalnych, którzy gotowi są stawić czoła współczesnym wyzwaniom.


Fundacja Szkoła Liderów od ponad 20 lat nie tylko czerpie z zagranicznych wzorców czy sięga po uznane narzędzia (m.in. badanie Extended DISC), ale też rozwija metodologię w oparciu o własne bogate doświadczenia z pracy z ponad trzema tysiącami liderów i liderek.