Czy ten program jest dla mnie?

Jeśli Twoje działania inspirują innych do tego, by śnić o większych rzeczach, uczyć się więcej, robić więcej i stawać się lepszymi, jesteś liderem.

John Q. Adams

Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Tobą podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy? A może prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną, burmistrzem?

Chcesz pracować, tak aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty?

Zgłoś się do udziału w wyjątkowym 12-miesięcznym, bezpłatnym Programie, dzięki któremu Twoja działalność społeczna zyska nowy wymiar i energię.

Przywództwa można i należy się uczyć!

Do programu zapraszamy osoby:

  • z min. trzyletnim doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;
  • z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • wprowadzają znaczącą zmianę dla lokalnego środowiska;
  • Program skierowany jest przede wszystkim do osób, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach  programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Joanna właśnie została wójtem. Przez 8 lat zdobywała zaufanie mieszkańców jako radna opozycji. Swoje działania społeczne rozpoczęła po powrocie do rodzinnej wioski prowadząc wolontaryjne zajęcia z dziećmi i pracując na rzecz polepszenia warunków życia.

Marcin doprowadził do porozumienia pięciu klubów w mieście i stworzył wspólną Akademię Piłkarską dla dzieci i młodzieży. Niedawno założył kawiarnię, w której integrują się rodzice.

Monika założyła już dwie szkoły integracyjne prowadzone metodą Marii Montessori. Rodzice chcą codziennie dowozić tam swoje dzieci z miejscowości oddalonej o 50 km.

Marcin najpierw zinformatyzował swoją gminę a potem został jej wójtem. Jego kalendarz on-line mogą obejrzeć wszyscy mieszkańcy.

Zbigniew był zawodnikiem Pogoni Szczecin. Dziś integruje młodszych i starszych prowadząc drużynę oldboyów i projekty międzypokoleniowe z młodzieżą.


Dla takich osób powstał
Program Liderzy PAFW.

Dzięki Programowi:

  • Spojrzysz w nowy sposób na swoje działania – wyznaczysz cele i zobaczysz je w szerszej perspektywie, stworzysz przekonującą wizję
  • Wzmocnisz kompetencje, które pozwolą Ci skuteczniej działać – takie jak wystąpienia publiczne, delegowanie obowiązków, dawanie informacji zwrotnej, nauczysz się angażować innych, dowiesz się, jak skutecznie wprowadzać zmiany
  • Lepiej poznasz siebie, koncentrując się przez rok na pracy nad swoim rozwojem rozpoznasz swoje możliwości i swój potencjał
  • Spotkasz grupę wyjątkowych, aktywnych osób z organizacji pozarządowych, samorządu, biznesu.