Czy mogę zostać tutorem?

Do współpracy w roli tutorskiej zapraszamy osoby:

  • Które maja znaczące doświadczenia liderskie (kierowania zespołem, wprowadzania zmiany, zarządzania złożonym projektem, etc.)
  • Które potrafią wspierać innych w rozwoju, mają takie doświadczenia i predyspozycje (dobrze budują relacje, cierpliwość to ich mocna strona, potrafią towarzyszyć w rozwoju).

Poznaj naszych tutorów: http://www.liderzy.pl/mapa-uczestnikow/ 

Czym jest tutoring?

Tutoring Szkoły Liderów to metoda indywidualnej pracy rozwojowej z liderami życia społecznego i publicznego. W trakcie cyklicznych spotkań tutor towarzyszy liderowi, słucha, dzieli się własnym doświadczeniem, pomaga wypracować rozwiązania problemów i opracować plan liderskiego rozwoju. W Programie Liderzy PAFW tutoring trwa 12 miesięcy.

Metoda została zainspirowana przez doświadczenia oksfordzkiego tutoringu założyciela Szkoły prof. Zbigniewa Pełczyńskiego. Powstała na potrzeby Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i po raz pierwszy została wykorzystana w 2004 roku w ramach I edycji Programu. W jej wypracowaniu, rozwijaniu i doskonaleniu brali udział tutorzy i tutorki w ramach wszystkich edycji Programu.

Jako tutorka mam szansę pracować z ludźmi, którzy nie tylko mają pasję i potrzebę zmiany świata, ale też gotowość do pracy nad sobą – a to nie jest częste połączenie. Cykl spotkań pozwala zbudować między nami osobistą relację i wzajemnie się od siebie uczyć. Nie sposób się znudzić: co człowiek to inne spojrzenie na świat, inna dziedzina działania, inne środowisko. Katarzyna Oleś, tutorka w Programie Liderzy PAFW