Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy zgłosić się do Programu Liderzy PAFW – przeczytaj!

Społeczność Programu Liderzy PAFW to ponad 600 absolwentów i absolwentek. Ale to także grono tutorów – już ponad 60 osób. To oni pracują indywidualnie z każdym uczestnikiem/ uczestniczką i ustalają indywidualną ścieżkę rozwoju, pracują nad osobistymi wyzwaniami. Wszyscy tworzą program w trakcie jego trwania, ale takze po zakończeniu. Każdy z nich ma coś, z czym skończył Program. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytanie: „Czy warto zgłosić się do Programu Liderzy PAFW”. Ani my, ani oni nie mają wątpliwości 🙂


Program Liderzy PAFW jest zdecydowanie najlepszą szkołą jaką skończyłam.
To rok intensywnych warsztatów i indywidualnych spotkań z wybraną tutorką.
To otwarte drzwi do korzystania z bogatej oferty dla absolwentek.
To współpraca z przewspaniałymi ludźmi, pasjonatkami realizującymi zakręcone pomysły w swoich społecznościach. Dzięki nim na nowo poznałam Polskę. Jako absolwentka chętnie pomogę z zarekomendowaniem kolejnej osoby, więc piszcie.”

Barbara Baran, absolwentka XIII edycji


„Kiedy jesteśmy otoczeni właściwymi ludźmi, we właściwym czasie i miejscu, dzieją się ważne rzeczy, zaczyna działać „magia”. Drugi rok pracuję jako tutor towarzysząc uczestnikom w ich drodze, jaką przechodzą w ramach programu Liderzy PAFW. Dlatego wiem, że jeśli szukasz okazji do rozwoju jako lider, trudno o lepsze miejsce i czas. Właśnie teraz trwa rekrutacja do kolejnej edycji. 
Z serca polecam!”

Łukasz Słoniowski, Tutor w XIII i XIV edycji 


„Drogie osoby od aktywizmu! Trwa właśnie nabór do kolejnego Program Liderzy PAFW i jako uczestniczka obecnej edycji muszę Wam powiedzieć, że to jedna z najfajniejszych rzeczy, jakie mi się do tej pory w życiu przydarzyły. Krótko Wam opiszę, ok?

To absolutnie unikalny roczny program rozwoju liderskiego z dostępem do najlepszych trenerek i trenerów, indywidualnym programem tutoringu i wszelką pomocą ze strony świetnej kadry Szkoły Liderów.

W mojej grupie jestem jedyną osobą z Warszawy. Jestem też pierwszą aktywistką LGBT+ w historii szkoły. Program skierowany jest do liderek i liderów lokalnych, ale wpuszczono mnie tam, pomimo raczej ogólnopolskiego charakteru mojego dotychczasowego aktywizmu.

Co to w praktyce oznacza? Moi koledzy i koleżanki reprezentują społeczności z całej Polski. To sołtyski i burmistrzowie, nauczycielki i strażacy ochotnicy, radni i animatorki lokalne. Strasznie dużo sobie dajemy, słuchamy siebie, opowiadamy o porażkach aktywistycznych, ale też mobilizujemy do zmiany: osobistej, organizacyjnej, społecznościowej. Moja grupa to skarb, wyjście z warszawskiej bańki i potwierdzenie, że naprawdę warto odważnie i z radością mówić o sobie.

Mam też wspaniałego tutora – tak, Pawel, to o Tobie! Dostałam możliwość zderzenia mojej tęczowej perspektywy z osobą, która o polskiej polityce wie naprawdę dużo i reprezentuje świat, na który dość dawno temu przestałam głosować. Każda rozmowa o strategii zmiany, rzecznictwie, planowaniu działań, ale też umiejętności odpuszczenia, zadbania o siebie i koncyliacyjnym stosunku do świata i samej siebie, to wielka inspiracja.

Szkoły jeszcze nie skończyłam. Wciąż jestem w procesie. Jednak mam już za sobą pierwszą ważną decyzję – jak wiecie – o odejściu z macierzystej organizacji, przeformułowaniu celów i skupieniu się na budowie nowej inicjatywy. Kadra szkoły ogromnie mnie w tych decyzjach wsparła, wspólnie przepłakała ze mną co trzeba, a teraz sprawdza czy dalej podążam swoją ścieżką. Piękna sprawa.”

Aleksandra Muzińska, uczestniczka obecnej XIV edycji „Doświadczenie ze spotkań coachingowych w ramach XI edycji Program Liderzy PAFW: dopiero na drugim spotkaniu umiałem odpowiedzieć na pytanie: opowiedz mi coś o sobie. O SOBIE. Nie o organizacji. O sobie. Ja – organizacja. Takie proste, dla mnie – przełomowe. Dziękuję Piotr Todys!

Właśnie ruszyła rekrutacja do XV edycji Programu. Polecam i rekomenduję całym sobą wszystkim liderkom i liderom – nie tylko trzeciego sektora. Szczególnie w okresie zmiany lub planowania zmiany.

Zjazdy i warsztaty (przyglądanie się własnemu funkcjonowaniu w grupie/zespole, zarządzanie zmianą i wiele, wiele więcej), rozmowy z ludźmi (Liderzy PAFW – 11 edycja / 2015), wizyta studyjna (Magda Miller, Janusz Zięba, ukłony!).

Maciej Sopyło, absolwent XI edycji „Polecam z całego ❤️🧡💛💚💙💜każdy lider znajdzie tu sposób i przestrzeń na rozwój, nowe kontakty, inspiracje i plany na przyszłość. To najlepsza szkoła ever, jestem nauczycielem, więc coś o tym wiem 😉 „

Monika Kozdraś – Grzesik„Bycie liderem, to też odpowiedzialność za innych. I za naszą dzielnicę, miasto i kraj (niezależnie jak banalnie to zabrzmi).Samo się nie zrobi. Jeśli ktoś jest na etapie autorefleksji, to baaardzo polecam – Program Liderzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dla mnie cenne w Szkole Liderów było spotkanie podobnych ludzi. #ważne

Anna Michalak- Pawłowska

„Jestem uczestniczką #ProgramLiderzyPAFW i jestem z tego dumna 🙂
Każde spotkanie, każdy zjazd, rozmowy, indywidualna praca z tutorem, zmieniają spojrzenie na siebie, ludzi, otoczenie 🙂
To wszystko razem pozwala lepiej działać, podejmować decyzje, angażować siebie i innych we wspólne pomysły, słuchać i słyszeć innych 🙂 
Dlatego zachęcam – zdecydowanych, wątpiących i tych, którzy jeszcze o tym nie pomyśleli czy nie słyszeli – aplikujcie do tego Programu.
To naprawdę wyjątkowy Program, nastawiony na rozwój lokalnych liderów, a dzięki temu, na rozwój i lepsze działanie Naszego środowiska lokalnego.
Serdecznie polecam :)”

Urszula Żłobińska, uczestniczka edycji XIV„Zapraszam chętnych to naprawdę świetna przygoda, mnóstwo fantastycznych ludzi i duża doza wiedzy, którą można wykorzystać pracując nad własnym rozwojem.”

Ariel Juszczak, absolwent XIV edycji 

„Niesamowici ludzie, niekończące się dyskusje, rozwój osobisty i nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Warto spróbować swoich możliwości w programie. Zachęcam!”

Radosław Warzecha, absolwent III edycji 


„Program, który daje poczucie siły. Bardzo polecam 😊.”

Magdalena Forc – Cherek, absolwentka XI edycji


„Program Liderzy PAFW to przygoda, która nigdy się nie kończy! Gorąco polecam!”

Iwona Karolewska, uczestniczka XIV edycji


„Polecamy prawdopodobnie najlepszy program rozwojowy w Polsce dla aktywnych społecznie ludzi.” 

Stowarzyszenie Skała Lasocin


„Polecam wszystkim, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie”

Łukasz Szczepańczyk, absolwent V edycji 

„Byłem, polecam 🙂

– wspaniali ludzie; 
– mocny aspekt merytoryczny tj. akcent na rozwój osobisty;
– jeżeli zostaniesz wybrany/a, oznacza to, że już jesteś liderem/ką, ale jeszcze tego nie wiesz 😀
– fajny program i organizacja, nie pożałujesz!
– będziesz miał/a znajomych w całej Polsce;
– dołączysz do grona alumniów i zostaniesz członkiem/nią wielkiej rodziny;
– niezapomniane doświadczenie!”

Gagik Grigoryan, absolwent XIII edycji

„Wspaniały program rozwojowy. Pokazuje, że, mogąc się pięknie różnić, potrafimy robić wspólnie wspaniałe rzeczy. Tu spotkacie ludzi, którzy swoją pasją i energią pozwolą Wam zrozumieć, jak ważne dla nas wszystkich jest praca nad samym sobą.”
Piotr Wójtowicz, absolwent XIII edycji 

 
„To mój program, jestem liderem I edycji i pozostanę w nim jako alumn, póki sił starczy.”
Piotr Stoły, absolwent I edycji


„Przemyślany, wartościowy merytorycznie program nastawiony na indywidualny rozwój liderów. Zamiast teoretycznych szkoleń tu dostaje się szansę na wytężoną, 12-miesięczną pracę nad sobą, przy wsparciu zaangażowanych tutorów i bardzo inspirującej sieci pozostałych uczestników programu. Cenne doświadczenie, która może procentować na wielu płaszczyznach.”
Emilia Glista, absolwentka IX edycji 

„Program Liderzy PAFW odmienia życie, jako absolwentka XIII edycji coś o tym wiem 😉 i nie chodzi tu o super program szkoleniowy, wybitnych ekspertów, czy luksusowe warunki pobytu. Magia Programu to LUDZIE, zaangażowani, pracujący na wartościach, otwarci… to ludzie, dzięki, którym sławetna samotność lidera mniej dokucza, a Polska staje się sumą milionów miejsc, w których masz Przyjaciół. Program Liderzy PAFW to niekończąca się przygoda, w którą zabierają Cię Przyjaciele. 
Z całego serca polecam!”
Ewa Czeplina, absolwentka XIII edycji 
Rekrutacja kończy sie 11 marca o północy! Nie zwlekaj! Zgłoś się! Zasady rekrutacji znajdziesz tutaj!
Zapraszamy serdecznie!  

Skip to content