Liderski Open Space pt. „Edukacja w równowadze” 26-27.04

Zapraszamy Was jeszcze raz do udziału w spotkaniu absolwenckim Liderski Open Space pt. „Edukacja w równowadze”, który odbędzie się w dniach 26 i 27 kwietnia.

Tematem przewodnim tegorocznego LOS-u będzie EDUKACJA. Wiemy, że dla wielu z Was jest to temat waży, dużo się o nim mówi w mediach m.in. w kontekście najnowszych wyników badań PISA, które pokazują, że wyniki dotyczące kompetencji w konkretnych naukach polskich uczniów i uczennic, ale także poziom ogólnego zadowolenia z życia i poczucie przynależności do własnej szkoły.

W trakcie spotkania chcemy z Wami i zaproszonymi osobami porozmawiać o równowadze w edukacji: równowadze między szkołą wymagającą, nastawioną na jakość kształcenia oraz szkołą „życzliwą” biorącą pod uwagę dobrostan uczniów i uczennic, równowadze między perspektywą nauczycieli, dyrektorów, decydentów, rodziców i dzieci. Gościć będziemy m.in. Magdalenę Radwan-Röhrenschef, Prezeskę Fundacji Dobrej Edukacji oraz Zofię Grudzińską, Koordynatorką Ruchu Społecznego Obywatele dla Edukacji oraz Jędrzeja Witkowskiego Prezesa Zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Poruszymy również wątek zaufania do szkoły jako instytucji publicznej w obecnym czasie a także o wzajemnym zaufaniu nauczycieli, rodziców i uczniów do siebie nawzajem. Chcemy też Was zaprosić do dyskusji o sprawczości, przede wszystkim o sprawczości w uczeniu się, o doświadczeniu sprawczości. A ponadto porozmawiamy o wszystkim co jest związane z edukacją a budzi Wasze nadzieje lub jest dla was wyzwaniem.

Zapisy do 14.04

Program

Skip to content