Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Agata Czarnota-Bajorek

Rozwój lokalny, Kultura, Dzieci i młodzież

Wieliczka, Małopolskie, Edycja IX

O sobie

Od 2008 roku dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. Przez kilka lat związana z mediami, rynkiem reklamy i administracją.

Inicjatorka i pomysłodawczyni działań kulturalnych, edukacyjnych i czytelniczych na rzecz środowiska lokalnego. Pomysłodawca i koordynator szerokich działań na rzecz seniorów.

Jej celem jest zachęcenie ludzi starszych/seniorów do działalności na rzecz innych, do realizowania swoich pasji i do wolontariatu. Chce im pomóc się rozwinąć i sprawić, żeby nie tylko brali, ale dawali coś od siebie innym tym samym budując poczucie własnej wartości.

Pasjonuje ją tworzenie nowej formy biblioteki – zaangażowanej i otwartej na ludzi i zmiany, a także twórczego zespołu ludzi z pasją. Interesuje się reklamą, promocją, architekturą wnętrz oraz tworzeniem wizerunku nowoczesnej biblioteki. Kocha podróże, narty, książki i kawę.

Jej sukcesem jest to, że wraz z zespołem stworzyła ofertę spędzania czasu wolnego dla seniorów. W 2009 roku zorganizowała warsztaty komputerowe, które rozpoczęły cały cykl działań skierowanych dla tej grupy. Potem były warsztaty rękodzielnicze, fotograficzne, internetowe… Dzięki jej działaniom powstał Klub Aktywnego Seniora i różne projekty dla seniorów, np.: Poniedziałkowy Klub Seniora czy realizowany ze środków unijnych projekt międzypokoleniowy GrandmaPC. Teraz przyszedł czas na większą aktywizację seniorskiego środowiska.

Skip to content