Pojęcie animacji społeczno - kulturalne towarzyszy mi odkąd pamiętam, od zawsze :) Od pierwszych aktywności szkoły podstawowej, po wybór studiów, miejsca pracy i miejsca realizacji siebie. Dziedzictwo bardzo lokalne, niewielkie społeczności, relacje bezpośrednie, świadoma obywatelskość to to co mnie buduje. A pomiędzy tym jestem po prostu żoną, mamą, ciągłą podróżniczką odkrywającą wszelkei zakątki Polski, i krajów niedalekiego wschodu.

Agnieszka Pytlik

Rozwój lokalny, Samorząd, Kultura, Turystyka i promocja regionu, Historia i dziedzictwo kulturowe, Dialog obywatelski

Czernica, śląskie, Edycja XVI

O sobie

Nazywam się Agnieszka Pytlik, uwielbiam górskie szlaki, schroniska i polany, Muminki (ze szczególnym uwzględnieniem Włóczykija) i przebywanie wśród ludzi.
Jestem animatorką społeczno-kulturalną z wykształcenia i – przede wszystkim – z miłości do działania w grupie.

Od lat współpracuję z organizacjami oraz instytucjami kultury.

Od 2014 roku pełnię funkcję radnej jednej z gmin powiatu rybnickiego, Gminy Gaszowie opiekując się komisją ds. kultury, edukacji, dzieci, młodzieży i tego co społeczne.

W roku 2023 rozpoczęłam przygodę w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego, gdzie spróbuje znaleźć odpowiedź jak to się dzieje, że instytucje kultury przybierają charakter miejsc trzecich.

Doświadczenia ze spotkania z każdym człowiekiem przekuły się w projekt mojej firmy kolektywnie.pl – szkolę, warsztatuję w obszarach komunikacji, tutoringu, zmian, liderstwa, społeczności lokalnych, rewitalizacji itp przestrzeni.

Trzonem mnie jest Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz. Spichlerz od początku skupiaja się wokół XIX-wiecznego pałacu von Rothów. Zajmujemy się pielęgnacją lokalnej historii, tradycji i kultury. Organizujemy Pikniki Historyczne, Biegi Uliczne oraz Noce Muzeów. Od 2016 roku jest Zarządcą samorządowej instytucji – Ośrodka Kultury w Czernicy.
Serdecznie witam Was w moim, bardzo Agowym świecie. Usiądźcie z ulubionym kubkiem herbaty (mój byłby emaliowany, z Włóczykijem) i znajdźcie czas na współbycie.

Skip to content