Fundacja szkoła liderów

Agnieszka Węgrzyn

Głogoczów, Małopolskie, Edycja XVII

O sobie

Witajcie! Jestem Agnieszka Węgrzyn, prezeska Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie i pasjonatka działalności społecznej oraz sieciowania ludzi do wspólnego działania.

Ostatnio szczególnie angażuję się w tematy związane ze zmianami klimatycznymi, ekologią, zdrowiem psychicznym i przemocą w rodzinie. Jestem przekonana, że jako liderzy społeczni mamy obowiązek zadbać o nasze środowisko naturalne oraz wspierać osoby dotknięte problemami zdrowotnymi czy przemocą.

Koordynuję też Archiwum Społeczne wsi Głogoczów https://zbioryspoleczne.pl/archiwa/PL_1072 gdzie znajdziecie różnorodne materiały dotyczące Głogoczowa – od starych fotografii, przez relacje mieszkańców, po ciekawe historie i wydarzenia związane z miejscowością. Dzięki zbieraniu dokumentów, fotografii, opowieści mieszkańców oraz innych materiałów związanych z historią wsi, tworzymy unikalną bazę wiedzy, którą możemy przekazywać przyszłym pokoleniom.

Także zawodowo związana jestem z trzecim sektorem – pracuję z pasją w Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, gdzie od prawie 10 lat wspieram lokalnych liderów, liderki i osoby liderskie w zmienianiu społecznych marzeń w działania w ramach programu grantowego Małopolska Lokalnie.

Poprzez moje zaangażowanie w lokalne inicjatywy oraz pracę zawodową w Fundacji BIS staram się inspirować innych do działania na rzecz dobra wspólnego. Wierzę w siłę współpracy i synergii działań, dlatego szukam partnerów do wspólnych projektów i inicjatyw.

Skip to content