Zamość

Andrzej Smyk

Kultura, Seniorzy, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością, Prawa człowieka i dizałania antydyskryminacyjne, Rozwój lokalny, Szkolenie i doradztwo, Edukacja

Zamość, Lubelskie, Edycja VI

O sobie

Mieszkam obecnie w Zamościu, gdzie też przez większość czasu pracuje. Jestem szczęściarzem, któremu praca sprawia satysfakcje i mam nadzieję, że tak pozostanie. Aktywizacja młodzieży, budzenie świadomości bycia aktywnym obywatelem Polski i Europy, walka ze stereotypami, poznawanie innych kultur i tradycji oraz nawiązywanie lokalnych i międzynarodowych partnerstw służących realizacji tych celów to moja pasja. Wolnego czasu nie mam za wiele, ale jeśli już go mam, to poświęcam go na rozwijanie moich licznych zainteresowań.

Jestem fanem szeroko pojętej muzyki, z dużym naciskiem na klasycznego rocka, bluesa i wszelkie odmiany heavy metalu, co nie oznacza, że zamykam się tylko w tym klimacie. W zależności od nastroju sięgam też po jazz, czy muzykę filmową, nie pomijając dobrego klasycznego popu. W kalendarium moich rocznych działań zawsze obowiązkowo znajduje się udział w przynajmniej jednym dużym koncercie raz na 6 miesięcy (a jak pozwala czas to częściej). Odreagowując stres gram na swojej ślicznej, czarnej, błyszczącej gitarze.

Ponieważ moja praca w dużej mierze związana jest z częstym przemieszczaniem się po Europie, zawsze mam pod ręką książkę. W polskiej literaturze nie ma sobie równych Bolesław Prus. Zagranicznie Robert Graves, E.A. Poe, Anna Rice i od czasu do czasu Robin Cook. Poza tym jestem fanem zdrowego odżywiania, biegania (obowiązkowo z dobrą muzyką na uszach), jestem uzależniony od internetu, a najlepszy film w historii kina zrobił David Lynch.

Podobno mam monthy pythonowe poczucie humoru i z każdym rokiem ono narasta coraz bardziej. Zapraszam na moją stronę internetową, która przybliża moją pracę: www.andrzejsmyk.com oraz na stronę zamojskiego Stowarzyszenia HEureka Generator, którego jestem prezesem: heurekagenerator.pl

Skip to content