Okręg Zachodniopomorski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – skarbnik Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Szczecinie – sekretarz Koła nr 9 Rada Osiedla Drzetowo-Grabowo – członkini Zarządu

Barbara Markowska

Szczecin, Zachodniopomorskie, Edycja XVIII

O sobie

kultura, edukacja, ekologia, aktywizacja i integracja lokalnych społeczności, wzmacnianie kompetencji mieszkańców w zakresie działania samorządu gminnego i podległych mu jednostek.

Filolożka języka polskiego, bibliotekarka, edukatorka, animatorka kulturowa.
Od 19 lat pracuje w Miejskiej Bibliotece w Szczecinie. Skarbniczka Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, członkini zarządu Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo w Szczecinie.
Zwolenniczka ustawicznego kształcenia i pracy w oparciu
o pozytywne wartości.
Nakręca mnie przekonanie, że oddanie ludziom poczucia sprawczości, przy jednoczesnym wsparciu ich rozwoju, może zmienić świat.
Zajmuję się działaniami z nieformalnej edukacji osób dorosłych, które mają na celu, poprzez empatię i zaangażowanie uczestników, przywrócić im poczucie sprawczości i wzmocnić ich wiarę we własne siły i możliwości. Organizuję także działania na rzecz dzieci, które są przyjemne i pożyteczne zarazem np. festyn ekologiczny.
W pracy i w działaniach społecznych stawiam na efekt synergii, zapraszam do współpracy ludzi z różnych środowisk, którzy wnoszą dodatkową wartość w realizowane projekty.
Moje mocne strony to sprawne posługiwanie się słowem, zarówno mówionym jak i pisanym, umiejętność słuchania, dostrzeganie zalet innych osób, opanowanie w sytuacjach trudnych oraz konsekwencja w działaniu.
Mam męża Tomka i psa Redżusia, którzy są najważniejszymi osobami w moim życiu.

Skip to content