Prezes Fundacji Wsparcia i Rozwoju Antrejka w Żerkowie

Barbara Nawrocka

Rozwój lokalny, Kultura, Dzieci i młodzież

Żerków, Wielkopolskie, Edycja XII

O sobie

Jako dyrektor szkoły była autorem i koordynatorem programów wyrównujących szanse edukacyjne dzieci wiejskich. Po zakończeniu pracy zawodowej swoją pomysłowość i pasję do pracy z ludźmi przeniosła na działania prospołeczne w gminie. Jej działalność fundacyjna to m.in. edukacja dzieci i rodziców, warsztaty artystyczne, konsultacje prawne, wspieranie działań lokalnych przedsiębiorców i artystów, działalność charytatywna.

W szczególności specjalizuje się w pisaniu projektów i planowaniu działań związanych z rozwojem dzieci. Udało jej się z zdobyć fundusze m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych naszej gminy.

Jest entuzjastką alternatywnych metod edukacji wspierających indywidualność i odkrywających talenty, stąd moje współtworzenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych. W mojej działalności społecznej najbardziej cenię możliwość poznawania niezwykłych, inspirujących ludzi, którzy są dla mnie bodźcem do dalszych działań.

Jej marzeniem jest budowanie społeczeństwa zaangażowanego i odpowiedzialnego za sprawy lokalne. Wierzy, że jej zaangażowanie może być dla innych impulsem do działania, które niesie za sobą zmianę. Lubi czytać, podróżować i wypoczywać na pięknych plażach Białogóry. Jest ukochaną babcią pięciorga wnucząt.

Skip to content