Człowiek, kobieta, liderka. Mocno zakorzeniona lokalnie. Lubi kreować, tworzyć coś z nieoczywistych elementów. Wierzy, że każdy może mieć pozytywny wpływ na świat i z chęcią wspiera w tym innych.

Barbara Zamożniewicz

Ekologia i ochrona środowiska, Rozwój lokalny, Kultura, Dzieci i młodzież

Staszów, świętokrzyskie, Edycja VI

O sobie

W latach 2004- 2019 działałam aktywnie na rzecz młodzieży – najpierw jako młodzieżowa liderka w swojej miejscowości, potem przez 10 lat liderka młodzieżowej organizacji a w latach 2014-2019 Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Byłam odpowiedzialna za zbudowanie fundamentów naszej regionalnej polityki młodzieżowej. W jej ramach m.in. we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów wprowadziliśmy regionalny program rozwoju liderów „Liderzy dla młodzieży” (od 2017r. do dziś)

Obecnie zajmuje mnie propagowanie rodzicielstwa blisko Natury. Prowadzę bloga pn.”Wielki Zachwyt”, wpływam na sposób działania systemowych placówek edukacyjnych moich dzieci, organizuję lokalnie rodziców wokół edukacji leśnej i naturalnej. Olbrzymią frajdę sprawia mi robienie corocznej imprezy pt. „Wielki Zachwyt Błotem”, gdzie przez dwa dni praktykujemy kontakt z Naturą.

Marzę o założeniu własnej małej szkoły, gdzie bardzo ważne miejsca zajmą takie wartości jak Natura, aktywność lokalna oraz podążanie za dzieckiem w jego zachwycie i zdobywaniu wiedzy o świecie.

Lubię prowadzić warsztaty i spotkania rozwojowe szczególnie dla osób, które chcą być aktywne społecznie. Wspieram sieciowanie świętokrzyskich liderów.

Skip to content