Radny Miasta i Gminy Szamotuły/ Manager Centrum Sportu Szamotuły

Bartosz Węglewski

Dzieci i młodzież, Pomoc społeczna, Dialog obywatelski, Przestrzeń miejska i urbanistyka, Prawa człowieka i dizałania antydyskryminacyjne, Ekologia i ochrona środowiska, Rozwój lokalny, Samorząd, Sport i promocja zdrowia, Edukacja, Seniorzy

Szamotuły, Wielkopolskie, Edycja XVII

O sobie

Z wykształcenia jestem politologiem.Tytuł magistra nauk politycznych uzyskałem w Katedrze Politologii i Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Od 9 lat pracuję na stanowisku managera w spółce Centrum Sportu Szamotuły, gdzie łączę pasję z pracą. W roku 2015 założyłem Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe, w którym obecnie pełnie funkcję dyrektora szamotulskiego półmaratonu oraz biegu Szamotulskiej Nocnej Piątki.

Z samorządem związany jestem od osiemnastego roku życia. Doświadczenie zdobywałem odbywając liczne staże, a następnie pracując na różnych stanowiskach w instytucjach gminy i powiatu. Jestem jednym ze współtwórców Komitetu Społecznego Obywatele Szamotuły, który organizował zgromadzenia w obronie sądów, wspierał strajk nauczycieli i strajk kobiet oraz wspiera corocznie WOŚP i Szlachetną Paczkę.

Obecnie pełnię funkcję radnego oraz przewodniczącego Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu w Radzie Miasta. W 2014 byłem również częścią zespołu tworzącego program wyborczy lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Od lutego 2021 Jestem Przewodniczącym szamotulskiego koła Platformy Obywatelskiej

Jestem osobą kreatywną, ambitną, empatyczną, która lubi pomagać, organizowaći usprawniać. W pracy oraz w życiu lubię łamać stereotypy co pomaga mi w szukaniu niestandardowych ścieżek rozwiązań. Jestem osobą bezpośrednią i szczerą, a także zadziorną, co ułatwia mi nawiązywanie dialogu z konkurentami politycznymi. Jestem zaangażowany w wiele różnych akcji na terenie gminy i Polski ,m.in propagowania rozwiązań ekologicznych. W przeszłości prowadziłem blogi społeczno-polityczne „Łelkom in Polska” i „Dwutlenek Węgla”. Obecnie prowadzę blog „Węglem po oczach”

W czasie wolnym uprawiam siatkówkę oraz bieganie. Jestem fanem seriali oraz książek science-fiction. Uwielbiam ludzi, cenię wolność. Swoją pracę i działalność samorządową traktuję jako wspaniałe pasje, które pomagają w moim rozwoju osobistym

Jako Lider lokalnych struktur politycznych dążę do rozwoju swojej małej ojczyzny.Za cel stawiam sobie współpracę ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi, dzięki której nasza gmina stanie się miejscem dobrym do życia, co w połączeniu z otwartością, tolerancją, nowoczesnością i wdrożeniem wrażliwości na ekologię, da mi możliwość poprowadzenia jej wraz ze swoim zespołem ku lepszej przyszłości.Ostatnim moim sukcesem jest przeprowadzenie konsultacji społecznych zakończonych wprowadzeniem finansowania metody in vitro dla naszych mieszkańców.

Skip to content