Łazy

Beata Szczygieł

Dzieci i młodzież, Ekonomia społeczna i przedsiębiorczosć, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością

Łazy, Edycja VIII

O sobie

Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem. Pracowałam w szkole, przedszkolu i

uczelni wyższej. Od ośmiu lat mam przyjemność tworzyć wraz ze swoim 30–osobowym zespołem warunki rozwoju dla dzieci oraz osób wymagających wsparcia z terenu powiatu zawierciańskiego w budynku Domu Nadziei. W mojej placówce działają: Warsztat Terapii Zajęciowej, Centrum Integracji Społecznej, Klub Dziecięcy, Punkt Przedszkolny i Hostel dla osób bezdomnych i z przemocy z dziećmi.

Gmina Łazy liczy 16 000 km kw., a powiat ok. 160 000 km kw. W większości są to gminy wiejskie lub miejsko-wiejskie. Charakteryzuje nas wyskoki stopień bezrobocia, stąd głownie moje działania skierowane są na przeciwdziałanie bezrobociu, kształtowanie ekonomii społecznej i budowanie wsparcia dla rodzin.

Jestem członkiem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, którego siedziba główna mieści się w Kluczach. Pełnię funkcję wiceprezesa. Stowarzyszenie liczy 26 oddziałów na terenie całej Polski. Współpracuje z norweską misją Levende Van. Nie potrafię żyć samotnie. Lubię ludzi i cieszę się, że chcą ze mną współpracować na co dzień. To moja pasja. Lubię podróże i zwiedzanie ciekawych zakątków, dużo czytam. Marzę o posiadaniu umiejętności jazdy na nartach.

Skip to content