Laboratoria miejskie, spółdzielczość, innowacje społeczne

Damian Jasiński

Ekologia i ochrona środowiska, Rozwój lokalny, Samorząd, Dialog obywatelski, Przestrzeń miejska i urbanistyka

Toruń, Kujawsko-pomorskie, Edycja XVII

O sobie

Jestem mieszkańcem Bydgoskiego Przedmieścia, niezwykle urokliwej dzielnicy Torunia. Działam tutaj na rzecz rozwoju sąsiedzkich więzi, ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju.

Chciałbym, by zmiana w świadomości odnośnie działań w sprawie ochrony klimatu i budowania społeczeństwa obywatelskiego rozpoczęła się na poziomie wspólnot sąsiedzkich. Moim marzeniem jest stworzenie miejskiej sieci liderów zmiany społecznej, którzy zaangażują mieszkanki i mieszkańców do działania na rzecz ochrony klimatu bez względu na wiek i wyznawane poglądy.

Obserwuję działania władz samorządowych w kwestii mobilności, ochrony klimatu i poszanowania przyrody. Mocno wierzę w moc sprawczą społeczności, które rozwijają umiejętność wspólnego wypracowywania pozytywnych rozwiązań. Uważam, że szczególnie przydatnym narzędziem służącym budowaniu dialogu społecznego jest laboratorium miejskie – przestrzeń rozmowy włączającej liczne i różnorodne grupy interesariuszy w proces współdecydowania o sprawach miasta.

Skip to content