Fundacja szkoła liderów

Dariusz Kiński

Pisz, Warmińsko-mazurskie, Edycja XVIII

O sobie

Społecznik, lokalny lider, nowoczesny sołtys, aktywny mieszkaniec wsi, lokalny patriota, samorządowiec.
Jestem Sołtysem Karwika jednym z 43 sołectw w Gminie Pisz – największej gminy w Polsce nad jeziorem Seksty i Śniardwy. Współpracuję z sołtysami i radnymi, by szukać porozumienia ponad podziałami. Droga nie jest łatwa…
Już prawie 5 lat kieruję stowarzyszeniem Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik, które działa na terenie powiatu piskiego. Wpieram rozwój lokalny, aktywizuję mieszkańców wsi, integruję oraz dbam o kulturę i tradycję w środowisku wiejskim.
Od ponad 3 lat jestem w zarządzie Koła Gospodyń Wiejskich w Karwiku. Koło to organizacja , która ma wspierać kobiety na wsi. Daje szansę na nowe aktywności i poznanie nowych ludzi. Próbujemy wspierać integrację lokalnych kół gospodyń.
Wspólnie z Kołem Gospodyń organizujemy Zielony Targ w Karwiku czyli targ produktów regionalnych, żywności ekologicznej i rękodzieła na terenie powiatu piskiego.
W 2022 roku założyłem Jadłodzielnię Pisz, która ma ograniczać marnowanie żywności oraz zachęcać do dzielenia się produktami spożywczymi oraz posiłkami. Obecnie to 2 lodówki społeczne w różnych lokalizacjach. Ograniczamy marnowanie żywności, edukujemy i kształtujemy postawy mieszkańców.
W 2023 zostałem wybrany do Rady Organizacji pozarządowych powiatu piskiego. Chcemy rozwijać 3 sektor i być silniejszym głosem.
Moje motto: Myśl globalnie, działaj Lokalnie. Wierzę, że razem możemy do czego zachęcam innych.

Skip to content