Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy

Elżbieta Topolska

Dzieci i młodzież, Ekologia i ochrona środowiska, Rozwój lokalny, Kultura

Stare Juchy, Edycja XII

O sobie

Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy od stycznia 2016.
Wcześniej wiele lat pracowała w Warszawie w japońskiej korporacji. W 2007 po przeprowadzce na Mazury zaangażowała się w pracę społeczną na rzecz lokalnego społeczeństwa. Szczególną uwagę kieruje na zagadnienia związane z kapitałem społecznym, partycypacją obywatelską oraz sferą szeroko rozumianej kultury.
Pracowała w Zespole Zadaniowym Programu Decydujmy Razem. Z jej inicjatywy powstała Juska Kawiarenka Obywatelska, Klub Wolontariusza. Prowadziła projekt „Bądź Obywatelem!!!! Budowanie Społeczeństwa Świadomego i Aktywnego”, w wyniku którego powstał obywatelski produkt – Strategia Rozwoju Gminy Stare Juchy do roku 2020. Była doradcą merytorycznym w projekcie „Kawiarenka Obywatelska – kształtowanie społeczeństwa partycypacyjnego”. Uczestniczyła w projektach Lokalnego Partnerstwa PAFW – program autorski „Kino otwarte na różnorodność” oraz wykłady dotyczące partycypacji obywatelskiej „Gminy powiatu ełckiego przyjazne konsultacjom społecznym”.
Zainteresowania: przede wszystkim współczesne kino światowe, pokazujące problemy społeczne. Poza tym polityka, filozofia, psychologia, ekonomia, kultura w jak najszerszej przestrzeni. Pasjonuje się historią migracji mazurskich, pracuje nad zagadnieniami tożsamości społecznych związanych z regionem.
Główne motto działania – „z ludźmi dla ludzi”.

Skip to content