Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego - prezes Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych - wiceprezes

Elżbieta Wysocka

Samorząd, Kultura, Dzieci i młodzież, Rozwój lokalny

Solec Kujawski, Kujawsko-pomorskie, Edycja II

O sobie

Jestem absolwentką ekonomii na UE w Poznaniu oraz prawa europejskiego na UMK w Toruniu.
W 2000 r. zainicjowałam powołanie Stowarzyszenia Rozwoju Solca Kujawskiego, w którym nieprzerwanie pełnię funkcję prezesa. Stowarzyszenie od 2005 r. ma status OPP i pozyskuje 1% od podatku dochodowego osób fizycznych.
Jestem autorką wielu projektów na rzecz społeczności lokalnej, powiatu bydgoskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Jako fundraiserka pozyskuję środki na stypendia dla dzieci i młodzieży zamieszkującej miasto i gminę Solec Kujawski, w tym np. stypendia dla „Mistrzów Matematyki” czy młodych muzyków.
Jako coach i mentor wspieram młodych przedsiębiorców w programie YBP – Youth Business Poland. Pracuję w zespole certyfikującym opp – „Organizacja sprawdzona” oraz jst – „Proobywatelski samorząd”. Zainicjowałam i współorganizowałam uroczyste Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz letnie koncerty organowe przy świecach w Solcu Kujawskim. Przez 8 lat pracowałam w Radzie LGD „Trzy Doliny” ( w tym jako przewodnicząca). Byłam członkiem Zespołu Konsultacyjnego ds współpracy Ministerstwa Gospodarki z opp. Współpracuję z władzami miast na Ukrainie i w Gruzji – opracowałam dla nich strategie rozwoju. Współpracuję z Polonią na Wschodzie.
Zachęciłam władze Starostwa Bydgoskiego oraz Solca Kujawskiego do nawiązałam współpracy z samorządami Ukrainy. Powiat podpisał umowę z władzami Dubna w 2006 r. natomiast Solec Kujawski podpisał umowę z Bashtanką w 2015 r.
Byłam wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Marszałek woj. kuj.-pom. za działalność na rzecz rozwoju edukacji i współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli wyróżnił mnie tytułem „Kobieta Sukcesu”. Jestem Radną Rady Powiatu Bydgoskiego V i VI kadencji.
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dnia 19 czerwca 2018 r. zostałam odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za bezinteresowność i pracę na rzecz lokalnego środowiska.
Przeszłam ok. 300 km brzegiem Bałtyku. Od 30 lat wędruję po Tatrach Wysokich – zarówno latem jak i zimą. W 2018 r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięłam udział w narodowej wyprawie do Everest Base Camp – 5360 m oraz w biegu w stolicy Nepalu – Katmandu.

Skip to content