Prezes Stowarzyszenia Kraina św. Anny

EWA MARIA PIŁAT

Rozwój lokalny, Kultura

KRAPKOWICE, Edycja XII

O sobie

Od 16 lat związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Kierowała Krapkowickim Stowarzyszeniem Rozwoju Gospodarczego i Promocji, które swym zasięgiem obejmowało gminy powiatu krapkowickiego. Stowarzyszenie jako jedno z pierwszych w kraju skutecznie promowało obszar i tereny inwestycyjne wg standardów PAIiIZ.
Obecnie od 10 lat prowadzi lokalną grupę działania, której obszar obejmuje 10 gmin. W ramach możliwości jakie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich stara się aby inicjatywy mieszkańców i środowisk zamieszkałych nasz region przełożyły się na efektywnie zrealizowane zadania z zachowaniem dziedzictwa obszaru, ale także z uwzględnieniem innowacji. Tego samego oczekuje w ramach projektów ośrodka Działaj Lokalnie.
Chce aby lokalne społeczeństwo utożsamiało się z zasobami kulturowymi, aby czerpało z przeszłości i tradycji siłę i inspirację do pozytywnych zmian swojego otoczenia oraz siebie samych. Aby znali swoją tożsamość i byli z niej dumni.
Jest zodiakalnym bykiem. Lepiej czuje się mając pewny grunt pod stopami. Uczy się mieć marzenia i bujać w obłokach, czyli odpoczywać. Lubi podróże dalsze i bliższe oraz długie spacery brzegiem morza.

Skip to content