Fundacja szkoła liderów

Ewa Stankiewicz

Białystok, Podlaskie, Edycja XVII

O sobie

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie
Moja droga do Szkoły Liderów zaczęła się jeszcze na studiach kiedy to odpowiadałam za Ruch Wiara i Światło, który skupia osoby niepełnosprawne intelektualnie, ich rodziny i przyjaciół, znany w Polsce jako Arka (domy, gdzie mieszkają osoby niepełnosprawne intelektualnie ze swoimi przyjaciółmi). Był to czas intensywnego rozwoju i dojrzewania, budowania relacji z tymi, których świat odrzucił, czas odkrywanie wartości życia, zwłaszcza najsłabszego.
Na tej drodze stanęli także ludzie z Pomocy Maltańskiej. Założyliśmy Oddział w Białymstoku i tak od 1996 zaczęliśmy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej w szkołach, uczelniach, zakładach pracy, zabezpieczyliśmy wiele imprez masowych lokalnych, ogólnopolskich, pełniliśmy dyżury w Rzymie w 2000r a także podczas pielgrzymek Św.Jana Pawła. Bo „kto ratuje jedno życie ratuje cały świat”.
Moje miejsce na ziemi to Fundacja HPE. Jestem lekarzem, odwiedzam moich pacjentów w ich domach na terenie wschodniego Podlasia. To osoby przewlekle nieuleczalnie chore u kresu życia, często stare, osamotnione, o spracowanych dłoniach ale oczach pełnych tęsknoty za drugim człowiekiem, za obecnością, bliskością. I to właśnie dla nich budujemy ośrodek stacjonarny w Makówce. Z szacunku do życia.

Skip to content