Społecznik, mediator i edukator. Rybniczanin.

Grzegorz Głupczyk

Rozwój lokalny, Dzieci i młodzież, Pomoc społeczna

Rybnik, śląskie, Edycja XVII

O sobie

Jestem pozarządowy i zakochany w trzecim sektorze! W trzecim sektorze jest się po „coś”. Tym „czymś” jest dla mnie właśnie pomaganie drugiemu człowiekowi. Tak w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. I nie chodzi mi tu o wielkie czyny, a o małe codzienne DOBROstki.

Dlatego założyłem fundację DOBROstka, której nazwa odnosi do dwóch słów: DOBRO i DROBNOSTKA. Wierzę, że wspólnie możemy zmienić świat! I każdy z nas, codziennie robiąc małe, drobne DOBROstki może się do tej zmiany przyczynić!

W mojej pracy pozarządowej interesuje mnie działalność na rzecz młodzieży i młodych dorosłych; rozwój mediacji i idei sprawiedliwości naprawczej oraz działalność na rzecz społeczności lokalnych w obszarze ochrony środowiska.

Naukowo – jako adiunkt na Uniwersytecie Śląskim – rozwijam systemowe koncepcje w obszarze profilaktyki i resocjalizacji w środowisku otwartym. Szczególnie interesuje mnie koncepcja miast sprawiedliwości naprawczej i współpraca różnych organizacji i instytucji w tym obszarze.

Samorządowo działam w Radzie Dzielnicy, jako przewodniczący zarządu. A biznesowo wspieram – jako mentor i trener – osoby, instytucje i organizacje. Moim obszarem aktywności jest szeroko rozumiana działalność społeczna, szczególnie wychowawcza, profilaktyczna i pomocowa – tu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami.

I najważniejsze: jestem dumnym absolwentem XVII edycji!

Skip to content