Fundacja szkoła liderów

Grzegorz Rzeszutek

Rozwój lokalny, Edukacja, Dzieci i młodzież, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością

Bytom, śląskie, Edycja X

O sobie

Z wykształcenia informatyk, pedagog, coach i doradca zawodowy. Na co dzień pracuje jako pedagog szkolny z młodzieżą wI LO w Bytomiu. Jest założycielem i opiekunem SZOKu, czyli Szkolnego Ośrodka Kariery. Od zawsze szuka niekonwencjonalnych metod pracy z młodzieżą, wciągając młodych ludzi do współpracy w ramach swoich nowatorskich programów edukacyjnych np. program wsparcia rówieśniczego „Emocjonalni Liderzy Młodzieżowi – ELM”. Od 2009 jako mediator i edukator mediacji szkolnych i rówieśniczych promuje negocjacje i mediacje jako skuteczny sposób rozwiązywania konfliktów i sporów realizując w bytomskich szkołach projekt „Ambasador Negocjacji i Mediacji”. Prowadzi warsztaty liderskie dla samorządów klasowych, przygotowuje wystawy plastyczne, organizuje wyjazdy. Od 2017 roku proponuje warsztaty z kreatywności i twórczego działania w ramach „Bytomskiego Inqbatora Kreatywności”.

Kolejnym obszarem jego oddziaływań jest praca z rodzicami. Prowadzi warsztaty dla rodziców oraz przeznaczone specjalnie dla ojców szkolenia w ramach Inicjatywy Tato.net, promując odpowiedzialne i efektywne ojcostwo jako fajną przygodę i ważną karierę w życiu mężczyzny.

Sam mając problemy ze wzrokiem dzieli się swoim doświadczeniem zachęcając inne osoby niewidome i słabo widzące do aktywności społeczno-zawodowej. Prowadzi zajęcia z orientacji przestrzennej, samodzielnego poruszania się i obsługi specjalistycznego sprzętu i oprogramowania komputerowego dla niewidomych.

Swoją wiedzę, filozofię i podejście do życia przekazuje na kilku śląskich uczelniach także swoim studentom – przyszłym nauczycielom pracującym z osobami z uszkodzonym wzrokiem.

Od ponad 20 lat związany jest z organizacjami pozarządowymi.Dotychczas pracował w zarządach kilku stowarzyszeń m.in. Polski Związek Niewidomych Koło w Bytomiu, Stowarzyszenie CEDR, a obecnie w Stowarzyszeniu Absolwentów i Sympatyków I LO w Bytomiu „Smoleniacy”.

Ostatnio interesuje się fskautingiem, tematyką odkrywania talentów, rozwijania kreatywności i organizowania gier miejskich.

Skip to content