Dzięki Programowi Liderzy PAFW poszerzyłam swoje horyzonty. Wyfrunęłam z lokalnego gniazda po "karmę", po to by wrócić i nakarmić nią innych. Poznałam niesamowitych Ludzi, którzy są tak różnorodni i w swoim zachowaniu, ale także w działaniach, że zachwycili mnie i to trwa cały czas. Niekończąca się przygoda, podczas której ciągle jest coś nowego, zaskakującego. Teraz jestem odważniejsza. Wiem, że są sprawy, o które warto zawalczyć! I to robię. Z satysfakcją i pewnością, że karma wraca.

Irena Nowak

Ekologia i ochrona środowiska, Rozwój lokalny, Edukacja, Dzieci i młodzież

Pustków- Osiedle, Podkarpackie, Edycja XI

O sobie

EDIT:
Od 28 stycznia 2019 jestem Prezesem Fundacji Psi Azylek i działamy prężnie na terenie powiatu dębickiego na rzecz bezdomności zwierząt. Mocno wspiera nas Organizacja Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt w Rzeszowie, które działa z powodzeniem od kilkudziesięciu lat i udzieliło nam wsparcia w różnych obszarach. Od merytorycznego, po finansowe oraz prawne. Jesteśmy organizacją rozpoznawalną w naszym regionie i dzięki naszemu uporowi temat prozwierzęcy „żyje” w lokalnej przestrzeni. Zostaliśmy zaproszeni do rozmów w Starostwie Powiatowym Dębicy, gdzie w kwietniu 2019 nareszcie rozpoczęły się działania nad utworzeniem międzygminnego schroniska na miarę XXI wieku. Prowadzimy szeroko rozumianą profilaktykę w szkołach i przedszkolach powiatu dębickiego. Szerzymy idę wolontariatu oraz organizujemy szereg imprez dla społeczności lokalnej, propagującej wolontariat oraz ochronę środowiska. Uczymy empatii dla ludzi, ale także zwierząt. Dorosłych, dzieci i młodzież.
Druga sfera działalności, powiązana mocno z pierwszą, dotyczy młodzieży. Od 30 lat związana jestem z oświatą, jestem nauczycielką matematyki, ale za priorytet uważam wspieranie młodych ludzi w drodze do spełniania marzeń. Uważam, że całki i różniczki są ważne, ale umiejętność radzenia sobie w życiu ważniejsza. Dlatego każdą wolną chwilę spędzam z młodzieżą, służę im radą i pomocą oraz daję wskazówki jak z małych pomysłów budować sukcesy. Można powiedzieć, że inwestowanie w młodzież to moja pasja.
Rozszerzam także swoją działalność na dorosłych. Włączam młodych do aktywizowania osób starszych, bo oni są największą skarbnicą informacji o tym co było. Kocham zwierzęta, z powodzeniem udaje mi się połączyć pracę młodzieży z wolontariatem. Jestem pomysłodawczynią i realizatorką wielu projektów aktywizujących środowisko lokalne.

Skip to content