Prezes Stowarzyszenia Kamienica 56. Działa na rzecz edukacji przez sztukę i poważnego traktowania dziecka jako twórcy. Wspiera początkujących twórców oraz tych którzy nie radzą sobie z rzeczywistością ( zagrożeni wykluczeniem z powodu uzależnień)

Iwona Pietrzak

Rozwój lokalny, Edukacja, Kultura, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe

Łódź, łódzkie, Edycja XV

O sobie

Wieloletni społecznik, trener kompetencji miękkich matka dla młodych artystów łódzkich i swojej własnej czwórki dzieci.
Pomysłodawczyni i koordynatorka międzynarodowych projektów edukacyjno-kulturalnych współfinansowanych ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komisję Senacką: „Skąd Ty Jesteś” i „Edu Rewolucje”,„Art Założycielka Trampoliny -wzorcowej świetlicy arteterapeutycznej w Gruzji na terenie obozu dla uchodźców wewnętrznych współfinansowanej przez Polsko- Amerykańska Fundacje Wolności.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kamienica 56 w Łodzi od 2009 r. gdzie tworzy przestrzeń, w której mieszka sztuka, wyjątkowe miejsce otwarte dla wszystkich.
Członek Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Nowoczesnej Edukacji, Kultury oraz Rewitalizacji przy Urzędzie Miasta Łodzi gdzie czynnie działa w Lokalnej Grupie Wsparcia organizując m.in. śniadania społeczne.

Certyfikowany arteteraputa, muzykoterapeuta i bajkoterapeuta kliniczny, instruktor masaży Shantala i Body Touche oraz masażu Raindrop. Masażysta dźwiękiem. Certyfikowany terapeuta metody Monyessori Lifestyle (R) oraz Rehablitacja poznawcza pamięci metodą SR ( Spaced Retrieval)
Prowadzi autorskie zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i seniorów łącząc wiele różnorodnych form terapeutycznych
i artystycznych opartych o sztukę haptyczną.
Aktywnie działający animator kultury i działacz społeczny. Gra na misach nepalskich, gongach i innych instrumentach archaicznych, przy których śpią nawet najwięksi „aktywiści z ośrodków socjoterapeutycznych”
Zamienia szpilki i eleganckie sukienki na kolorowe skarpetki i dresy bawiąc się z dziećmi na dywanie rozmawia o sztuce, uczuciach i tym, co je wkurza.

Współtworzy i prowadzi m.in. warsztaty stymulacji sensorycznej oparte na arteterapii anatomicznej i artystycznej oraz zajęcia edukacyjno-rękodzielnicze.
Przez lata przeszła drogę od handlowca do promotora sztuki i tu chce się zatrzymać, ponieważ wierzy, że sztuka jest dobra na wszystko tylko musi być podana w odpowiedniej formie i dawce.
Marzy o stworzeniu w Łodzi Sceny do prezentacji Sztuki Małego Dziecka i walczy, aby głos dziecka i dziecko było widoczne w przestrzeni miejskiej a twórcy, którzy tworzą dla dzieci traktowali je poważnie w związku z tym nie każda wystawa „super artysty” odbywa się w galerii Kamienica. Zakłada wzorcową świetlicę Montessori Senior gdzie będzie walczyć z nihilizmem i brzydotą.

Przez lata współpracowała z Międzynarodowymi Targami Łódzkimi. Organizuje ekspozycje, wernisaże i wydarzenia promocyjne jako koordynator i manager działań.
Promotor sztuki, organizator imprez kulturalnych, m.in. Artystyczny Kiermasz Świąteczny w Muzeum Etnograficznym pod patronatem Marszałka Województwa łódzkiego-projekty adresowane do dzieci to: ”Widzieć Więcej”, ”Motylarnia”, ”Kultura życia od kuchni” „Szydełkowa Szopka Babci Klary”.oraz projektów współfinansowanych przez Wydział Kultury Miasta Łodzi Dojrzewalnia Motyli i Art Puzzle.
Pracuje jako pomysłodawca oraz koordynowała przy różnych projektach głównie w środowisku edukacyjnym, społecznym i terapeutycznym.
Mediator sądowy – mediacje społeczne i rodzinne, kurator społeczny pracujący z nieletnimi i ich rodzinami.

Skip to content