Prezeska zarządu Fundacji Kulawa Warszawa trenerka, działaczka społeczna zawodniczka rugby na wózkach

Izabela Sopalska-Rybak

Dialog obywatelski, Przestrzeń miejska i urbanistyka, Prawa człowieka i dizałania antydyskryminacyjne, Rozwój lokalny, Sport i promocja zdrowia, Szkolenie i doradztwo, Edukacja, Kultura, Dzieci i młodzież, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością

Warszawa, Mazowieckie, Edycja XV

O sobie

Koordynatorka działań fundacji oraz inicjatorka wielu projektów. Od 2012 roku działam na rzecz udostępniania miasta dla osób z niepełnosprawnościami. Prowadzę szkolenia dla pracowników różnych instytucji m. in. z zakresu profesjonalnej obsługi osób z niepełnosprawnością, sprawdzam dostępność, pomagam przy projektowaniu nowych budynków oraz przestrzeni. Promuję niezależne życie osób z niepełnosprawnościami, sport oraz kulturę dostępną dla wszystkich. Wraz z założeniem fundacji ruszyłam z autorskim projektem lekcji savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami w szkołach, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i uczennic, a także grona pedagogicznego.
Portal KulawaWarszawa.pl otrzymał nagrodę m. st. Warszawy w 2014r. Zawodniczka Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings. Gram też w Niemieckiej Lidze Rugby na Wózkach, a także grałam w Reprezentacji Polski, z którą uczestniczyłam w Mistrzostwach Europy w Koblenz w 2017 roku oraz w Mistrzostwach Świata w Sydney w 2018 roku. Miłośniczka Skandynawii, drewna i podróżowania starym Volvo.

Skip to content