Burmistrz Miasta Marki

Jacek Orych

Edukacja, Kultura, Przestrzeń miejska i urbanistyka, Rozwój lokalny, Samorząd, Sport i promocja zdrowia

Marki, Mazowieckie, Edycja XII

O sobie

Burmistrz Miasta Marki (kadencja 2014-2018; kadencja 2018-2023). Od 2006 do 2014 roku radny Miasta Marki, w latach 2008-2010 przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Marki 2020 oraz wiceprezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Aktywny społecznie organizator i współorganizator wielu akcji, takich jak „TAK dla Obwodnicy Marek” – zachęcającej w pokojowy sposób władze państwowe do wybudowania obwodnicy Marek (inwestycja w trakcie realizacji), „Św. Mikołaj Mieszka w Markach” – akcji polegającej na pozyskiwaniu od darczyńców prezentów na święta (na podstawie otrzymanych listów) dla dzieci z potrzebujących rodzin; „Świetlik Twój Przyjaciel” – przekazywanie co roku naklejek odblaskowych dla wszystkich uczniów Mareckich szkół podstawowych (rozdano ponad 10.000 odblasków). Współorganizator wielu imprez sportowych i rekreacyjnych, w tym „Spartakiady Rodzinnej” (od 10 lat) – największej plenerowej imprezy kulturalno-rekreacyjnej dla rodzin oraz Biegu „Nocny Marek” – największej imprezy biegowej w powiecie Wołomińskim.
Brał aktywny udział we wdrażaniu systemu do zgłaszania problemów w przestrzeni publicznej (dziury w drodze, ciemne latarnie, nielegalne wysypiska śmieci, itp.) Marki.Naprawmy.To, który funkcjonuje w mieście Marki oraz pierwszych założeń „Budżetu Obywatelskiego”.
Zadeklarowany gadżeciarz, fascynat nowych technologii. Hobbistycznie dobry film – kino do hollywoodzkie po kino OFF-owe i dobra muzyka. Choć trudno w to uwierzyć, miłośnik biegania (ukończone dwa maratony, kilka półmaratonów i kilkadziesiąt 10 i 5 km zawodów). Żonaty – dwójka dzieci.

Skip to content