samorządowiec, społecznik, animator kultury, artysta grafik

Jakub Jakubowski

Kultura, Turystyka i promocja regionu, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe, Ekonomia społeczna i przedsiębiorczosć, Dialog obywatelski, Rozwój lokalny, Samorząd, Edukacja

Radzyń Podlaski, Lubelskie, Edycja VI

O sobie

Radzyń Podlaski to miasto, o którego istnieniu nie wiedziałem przez połowę swojego życia. A kiedy już się o jego istnieniu dowiedziałem, postanowiło ono moim życiem zawładnąć. Jest w tym coś pięknego, a zarazem tragicznego. Uwierzcie na słowo, albo poznajcie mnie bliżej.
W Radzyniu znalazłem miłość mojego życia i wychowuję dzieci. Tu też mam najbardziej zagorzałych przeciwników politycznych, bo od zawsze (również przed zamieszkaniem na wschodzie) jestem osobą aktywną społecznie.
W czasie blisko dwudziestu spędzonych w Radzyniu lat przez rok uczyłem w szkole, przez trzynaście lat prowadziłem z żoną firmę. Kilka lat wspólnie z grupą znajomych prowadziłem stowarzyszenie „Stuk-Puk” zajmujące się animacją kultury w nieszablonowy sposób. Organizowaliśmy plenery, wystawy w przestrzeni miejskiej, pokazy filmów, kręciliśmy filmy, działaliśmy z młodzieżą.
Od 2011 roku wspólnie z żoną prowadziliśmy w Radzyniu Kawiarnię „Kofi&Ti”. Stworzenie tego miejsca pomogło nam zrealizować marzenie o przytulnym lokalu, w którym będzie można spróbować dobrej kawy i ciasta, ale także zetknąć się z atmosferą jakiej w Radzyniu brakowało – kulturalną, rozwijającą i uczącą. I udało się. W kawiarni odbywały się regularne spotkania, warsztaty, pokazy filmów, dyskusje, wystawy, koncerty i inne wydarzenia. Prowadzilismy tam swój prywatny „dom kultury”.
Społeczna aktywność pozwoliła mi w 2014 roku uzyskać mandat radnego rady miasta Radzyń Podlaski. W 2018 roku zostałem wybrany do rady Powiatu Radzyńskiego.
Na trzy miesiące przez pandemią Covid-19 po blisko 9 latach prowadzenia kawiarni przekazaliśmy ją nowym właścicielom. Dziś skupiam się na budowaniu stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto” i inspirowania ludzi do wspólnego działania na rzecz rozwoju miejsca w którym żyjemy.

Więcej o mnie na www.facebook.com/radnyjakubowski
oraz na profilu prywatnym.

Skip to content