Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie

Jolanta Janiec

Edukacja, Kultura, Seniorzy, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe, Rozwój lokalny, Szkolenie i doradztwo

Hrubieszów, Lubelskie, Edycja VII

O sobie

Na co dzień dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie, gdzie m.in. zajmuje się działalnością animacyjną i edukacyjną placówki. Jest trenerem, bibliotekarzem, animatorem kultury, pedagogiem. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Aktywnie włącza się w działania środowiskowe sprzyjające upowszechnianiu i udostępnianiu szeroko pojętej kultury.
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie (kierunek: animator i menedżer kultury oraz pedagogika), I edycji Szkoły Trenerskiej STOP-PRB, Kursu trenerskiego z zakresu facylitacji „Dobre Spotkanie – jak to zrobić”, Szkoły Liderów PAFW. Uczestniczka i ambasadorka Programu LABiB, Projektów „Czytanie dziedzictwa kultury” Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie oraz Akademii Partycypacji Społecznej „Przystanek Animacja” i „Desant animacyjny”. Posiada certyfikat L3M Radość uczenia się przez całe życie wg M. Montessori. Fanka i ambasadorka Loesje.
Prowadzi szkolenia z zakresu szeroko pojętej animacji kulturalnej, facylitacji i prowadzenia spotkań, zagadnień regionalizmu, pracy z różnymi grupami użytkowników biblioteki, promocji kultury, budowania zespołu i komunikacji, przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów (np. Finanse w bibliotece), a także realizuje zajęcia dla seniorów wg metody M. Montessori oraz Gimnastyki umysłu. Działa na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, szczególnie w obszarze pracy z młodzieżą, kultury i działalności na rzecz innych. Pracuje dla ludzi i wierzy w ludzi.
Prywatnie lubi ciekawe i inspirujące spotkanie z drugim człowiekiem.

Skip to content