Prezeska stowarzyszenia "Podniebni". Działaczka i współzałożycielka stowarzyszenia "Do korzeni". Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Liderka musicalowej Grupy Pod Niebem i kabaretu "Babskie Sprawy". Harcerka. Działaczka na rzecz aktywności lokalnej, zachowania tradycji i historii miejsca.

Justyna Prajs

Rozwój lokalny, Sport i promocja zdrowia, Edukacja, Kultura, Seniorzy, Turystyka i promocja regionu, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe

Jabłonowo Pomorskie, Kujawsko-pomorskie, Edycja XV

O sobie

Moją pasją jest praca na rzecz lokalnej społeczności i zachęcanie mieszkańców do aktywności, współodpowiedzialności, kreatywności. Kocham musicale, dlatego od 2016 roku wraz z założoną i prowadzoną przeze mnie Grupą Podniebni tworzę autorskie musicale. Prowadzę kabaret „Babskie Sprawy” złożony z gospodyń wiejskich i sołtysów. Od 2014 roku organizuję i reżyseruję plenerowe Misterium Męki Pańskiej, w które włącza się co roku ponad 100 osób. Moją osobę ukształtowało harcerstwo, praca animacyjna, opiekuńcza, organizacyjna. Nauczyłam się tam brać odpowiedzialność za innych, budować partnerskie relacje, słuchać i pozwalać innym współtworzyć wydarzenia. W latach 2015-2020 byłam dyrektorką Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Obecnie jestem naczelniczką Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Jestem miłośniczką i badaczką historii lokalnej – tworzę archiwum społeczne, wydaję książki, reżyseruję spektakle i filmy oparte o lokalną historię. Od 2021 roku współpracuję z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy projektach „Bardzo Młoda Kultura” oraz „Kooperacje Fordon”. W 2022 roku spełniłam marzenie, współorganizując I Forum Praktyków Animacji i Edukacji Kulturowej – sieciujące ludzi kultury z województwa kujawsko-pomorskiego. Od 2022 jestem animatorką w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Inicjatywy lokalne”, a od 2023 roku współtworzę Stowarzyszenie Dyrektorów i Dyrektorek Samorządowych Instytucji Kultury.

Skip to content