Fundacja Generator Inspiracji.

Kamil Wrzos

Dzieci i młodzież, Rozwój lokalny

Nałęczów, Lubelskie, Edycja IV

O sobie

Obecnie jestem członkiem zarządu Fundacji Generator Inspiracji. Działam także w Fundacji Rozwoju Wolontariatu. Jestem Regionalnym Koordynatorem Programu PROJEKTOR -wolontariat studencki w województwie podkarpackim. Pochodzę z małej wioski koło Nałęczowa – województwo lubelskie. Swoją przygodę z wolontariatem zacząłem w 2005 roku w Programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki” od wolontariusza przez lidera i do Regionalnego Koordynatora Programu w województwie podkarpackim.

Podczas studiów ekonomicznych w 2005 roku szukałem różnych aktywności, które pozwoliłyby mi zdobyć doświadczenie. W Internecie znalazłem informację o Programie nie zastanawiając się długo, namówiłem przyjaciół i tak wyjechaliśmy na pierwsze długie wakacje z PROJEKTOREM – odwiedziliśmy Bieszczady, Mazury, Bałtyk, podróżując od lipca do września po Polsce. Od tego momentu Program stał się dla mnie inspiracją do działań i inicjatyw jakie dziś podejmuję, jeśli chodzi o działania w sektorze organizacji pozarządowych, pozwolił mi także na wypracowanie wielu ważnych dziś kompetencji: umiejętności pracy z ludźmi, kierowania zespołem, wystąpień publicznych. Jest wiele wartości, których nie sposób wycenić czy wymienić – kontakty z innymi ludźmi, nawiązane w całym kraju przyjaźnie, uśmiechnięte dzieciaki, a także studenci, którzy podczas wyjazdów z Projektorem, zrobili coś dla innych i uwierzyli w sens wolontariatu. W 2006 roku zostałem uhonorowany przez Centrum Wolontariatu – tytułem Wolontariusz Roku w obszarze działań edukacji na rzecz innych. Poza wyjazdami z PROJEKTOREM, pomagałem także przy jego rozwoju i promocji na lubelskich uczelniach. Rozwój dzięki pracy przy Programie, pozwolił mi się zdobyć na odważny krok i stwierdziłem, że chciałbym zrobić coś więcej i tak postanowiłem, że chciałbym spróbować swoich sił jako Regionalny Koordynator Programu w województwie podkarpackim, które stało mi się szczególnie bliskie po zrealizowanych tam projektach. Udział w Programie stał się również inspiracją do tego by w listopadzie 2005 roku założyć Fundację Generator Inspiracji , którą kierowałem przez trzy lata, teraz jestem jej członkiem zarządu. Fundacja poza wspieraniem rozwoju Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” w województwie podkarpackim, realizuje także inne Programy PAFW na terenie którym działa: stypendia pomostowe, konkurs grantowy English Teaching, program Działaj Lokalnie, Program Nowe Technologie Lokalnie. W chwili obecnej jestem też opiekunem Młodzieżowego Laboratorium Nauki, które powstało w ramach Ogólnopolskiego Programu Równać Szanse i skupia ono 30 osobową grupę młodzieży, którzy zajęli się naukami ścisłymi. Projekt pokazał mi niesamowite możliwości jakie tkwią w młodych ludziach. Ukończyłem także Program Fundacji Wspomagania Wsi realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim „Edukacji Finansowej dla osób o niskich dochodach” i „Zarządzanie Długiem”. Przeprowadził ponad 100 godzin warsztatów dla rodzin z terenów wiejskich i małych miast związanych z edukacją finansową. Ukończył Program Providenta „Akademia Rodzinnych Finansów” i w ramach jego również prowadził warsztaty dotyczące budżetu rodzinnego. W chwili obecnej prowadzę też warsztaty dla studentów – wolontariuszy, dotyczące rozwoju osobistego, a także dotyczące budowania ich kompetencji jako wolontariuszy.

W swoich działaniach staram się zachęcać innych do włączania się w wolontariat bo wtedy człowiek otwiera się na tę nieskończoną różnorodność możliwości jakie daje nam życie, aby odkrywać i rozwijać potencjał, pasje i pragnienia.

W najbliższej przyszłości chce zwiększyć skalę działań Fundacji jak i kontynuować działania z młodzieżą z terenów wiejskich i małych miast – to właśnie w tych młodych ludziach jest szansa na lepszą przyszłość w tych środowiskach i takie miejsca w sobie kryją nie tylko wiele uroku ale i fantastycznych ludzi.

W chwili obecnej jestem także, na studiach psychologicznych na specjalności – psychologia organizacji i zarządzania, bo chciałbym jeszcze lepiej i skuteczniej działać w organizacjach pozarządowych.

Moim marzeniem jest, żeby uruchomić podobny program, jak PROJEKTOR – wolontariat studencki tylko włączyć w niego młodzież z liceów.

Zachęcam do odwiedzin mojego profilu na Facebooku:

http://www.facebook.com/kamilw83

Profil fundacji na Facebooku:

http://www.facebook.com/generatorinspiracji

Skip to content