Prezeska Fundacji "Z sercem do Pacjenta”, INICJATORKA UZDROWISKOWEJ AKADEMII SENIORA w Muszynie

Katarzyna Kucia-Garncarczyk

Muszyna, Małopolskie, Edycja XVI

O sobie

Udział w Szkole Liderów wzmocnił mnie w przekonaniu, że dalszą ścieżkę zawodową chcę realizować w świecie organizacji pozarządowych. Zrozumiałam, że jestem wystarczająco dobra by podejmować kolejne wyzwania w życiu i spełniać swoje marzenia, że mogę rozwijać się lidersko, skupiając się na swoich mocnych stronach.
Od 2023 r. prowadzę Fundację „Z sercem do Pacjenta”, która powołana została przez Grupę American Heart of Poland S.A. w celu popularyzacji profilaktyki, wdrażania dobrych nawyków dotyczących aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania oraz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Fundacja” Z sercem do Pacjenta” podejmuje działania w zakresie edukacji prozdrowotnej, zarówno na rzecz lokalnych społeczności w miejscowościach, w których Grupa AHP prowadzi swoje placówki medyczne, jak również w ujęciu ogólnopolskim. Głównym celem Fundacji „Z sercem do Pacjenta” jest organizacja bezpłatnych spotkań dla lokalnej społeczności i pacjentów tzw. Klubów Pacjenta. W trakcie tych spotkań, specjaliści różnych dziedzin medycznych dzielą się swoją wiedzą m.in. na temat zdrowego stylu życia i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji. Fundacja zgodnie z jej hasłem i myślą przewodnią „Z sercem do Pacjenta” realizuje swoją misję również poprzez nawiązywanie współpracy z organizacjami działającymi w obszarze zdrowia na rzecz pacjentów i ich rodzin.

Ta otwartość towarzyszy mi także w życiu prywatnym. Uwielbiam poznawać ludzi i słuchać ich historii i doświadczeń życiowych. Odpoczywam wśród przyrody – do szczęścia wystarczy mi słońce i widok zieleni.

Skip to content