Jestem feministką, aktywistką na rzecz praw kobiet z niepełnosprawnościami i weganką. Moją pasją jest prowadzenie warsztatów, taniec i gotowanie.

Katarzyna Żeglicka

Szkolenie i doradztwo, Kultura, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością, Prawa człowieka i dizałania antydyskryminacyjne

Kraków, Małopolskie, Edycja XIV

O sobie

Jestem feministką, aktywistką na rzecz praw kobiet z niepełnosprawnościami i weganką. Wspólnie z Agnieszką Czulak i Anetą Bilnicką założyłam stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo, którego mam zaszczyt być prezeską zarządu. Jestem też członkinią rady Fundacji Autonomia.

Studiowałam animację społeczno-kulturalną i doradztwo zawodowe. Najważniejszym etapem w mojej edukacji było jednak ukończenie Akademii Treningu WenDo i Kurs Podstaw Choreografii pod kierunkiem Iwony Olszowskiej. Przez większość swojej zawodowej drogi pracowałam jako doradczyni zawodowa. Z zamiłowania jestem trenerką samoobrony i asertywności dla kobiet – WenDo i performerką. Marzę o tym, żeby założyć teatr tańca, w którym będę robić sztukę oporu.

Jako kobieta z niepełnosprawnością działam zgodnie z ideą “Nic o nas bez nas”. Od 15 lat pracuję z osobami z niepełnosprawnościami, wspierając je w niezależności i karierze zawodowej. Od 10 lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi. Prowadzę warsztaty m.in. WenDo, n/t aktywnego poszukiwania pracy, dostępności i praw osób z niepełnosprawnościami ze szczególnym uwzględnieniem kobiet. Obecnie pracuję jako doradczyni opiekunów i opiekunek osób niesamodzielnych.

Moje ulubione słowo to energia.

Skip to content