przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej

Krystian Sęga

Rozwój lokalny, Samorząd, Turystyka i promocja regionu, Historia i dziedzictwo kulturowe, Ekonomia społeczna i przedsiębiorczosć, Dialog obywatelski

Bystrzyca Kłodzka, Edycja XII

O sobie

W 2006 r. był jednym z założycieli Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej (SPBK) i został wybrany na członka zarządu (skarbnika) natomiast w 2014 roku na Przewodniczącego Zarządu.
W 2014 roku z listy Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej Kandydował na urząd burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej zdobywając 25 % głosów, co uplasowało go drugim miejscu.
W 2018 roku startował ponownie na burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej i uzyskał aż 45 % głosów.
Zawodowo jest głównym księgowym w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Kłodzku i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Polanicy-Zdroju
Jest też członkiem Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Concerto Glacensis w Kłodzku, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, oddział we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Wspólnota Mariampolska z siedzibą we Wrocławiu.
Inicjator i koordynator projektów SPBK skierowanych do mieszkańców gminy Bystrzyca Kłodzka. Stale współpracuje i uczestniczy w projektach wraz z innymi organizacjami, m.in. Towarzystwem Górskim „Róża Kłodzka” w Kamieńczyku, Bystrzyckim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych oraz Fundacją Instytut Północny z Wrocławia.
Od kilku lat śpiewa w kłodzkim chórze Concerto Glacensis. Aktywnie spędza czas wolny poprzez współorganizację wycieczek rowerowych i pieszych na pograniczu polsko-czeskim. Oprócz zamiłowania do dobrego kina często bierze udział w imprezach sportowych i kulturalno-rozrywkowych.

Skip to content