Stowarzyszenie dla Edukacji MOST

Krzysztof Kurzański

Dzieci i młodzież, Samorząd

Alwernia, Małopolskie, Edycja VIII

O sobie

Wykształcenie wyższe w zakresie administracji, studia podyplomowe z zarządzania funduszami UE. Od blisko 11 lat zajmuję się pozyskiwaniem funduszy UE w Urzędzie Miejskim w Alwerni. Praca w samorządzie to wypadkowa zainteresowań i kierunku wykształcenia, umożliwiająca wychodzenie na przeciw oczekiwań mieszkańców – bezpośrednie i pośrednie kreowanie pozytywnego wizerunku Gminy Alwernia.
Od 2004 roku jestem członkiem Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały, działającego na rzecz rozwoju wsi Kwaczała. Od 2008 członkiem LGD „Partnerstwo na Jurze”. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” zrzesza samorządy, organizacje, stowarzyszenia, przedsiębiorców z terenu powiatu chrzanowskiego z gmin: Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia, prowadzi działania na rzecz rozwoju regionu w zgodzie ze środowiskiem oraz poprawy jakości życia mieszkańców. Jako inicjator i współzałożyciel Stowarzyszenia dla Edukacji MOST, które w roku 2015 zostało zarejestrowane w KRS, pełnię funkcję prezesa Stowarzyszenia, którego działalność skupia się na szeroko rozumianej pracy na rzecz dzieci i młodzieży w aspekcie projektów edukacyjnych.
Jestem Radnym Rady Powiatu Chrzanowskiego IV (2010-2014) i V (2014-2020) kadencji.Obecnie pracuję w Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Bezpieczeństwa, Rozwoju Gospodarczego i Polityki Zatrudnienia.
W 2015 roku po złożeniu pozytywnego egzaminu przed komisją egzaminacyjną w Ministerstwie Skarbu Państwa, nabyłem uprawnienia do Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.
Ponad to współpracuję z Małopolskim Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, OSP i Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Alwernia.
Od roku 2014 jako osoba zaufania publicznego zostałem wybrany na Przewodniczącego parafialnego zespołu Caritas.
Interesuję się polityką samorządową, uprawą winorośli, literaturą faktu, historią i numizmatyką.

Skip to content