Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Żyrardowa / koordynator i założyciel Stowarzyszenia Otwórz

Łukasz Kasperczyk

Żyrardów, Mazowieckie, Edycja XVII

O sobie

Artysta grafik, założyciel i członek stowarzyszenia Otwórz, koordynator i realizator projektów w zakresie działań społecznych, kultury i edukacji. Od 2019 związany z lokalnym samorządem, obecnie dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Miasta.
Główny obszar działania to kultura i promocja, kreowanie polityki kulturalnej miasta, organizacja eventów, koncertów i konkursów, podejmowanie działań umożliwiających mieszkańcom, lokalnym środowiskom, organizacjom realizowanie własnych inicjatyw kulturalno-społecznych na rzecz mieszkańców miasta, aktywizujących lokalną społeczność.
Stowarzyszenie OTWÓRZ w którym działam to przestrzeń do podejmowania działań wspierających ochronę dziedzictwa kulturowego, integrację lokalnego środowiska twórczego oraz animowanie postaw prospołecznych w rożnych dziedzinach życia.
Zrealizowane projekty Aplikobus – Mobilny Punkt Kultury, CAK – Centrum Aktywności Kulturalnej oraz Sąsiadujmy – Odblokuj – Sąsiedzka Akademia Umiejętności.

Skip to content