Fundacja szkoła liderów

Łukasz Parus

Zagórów, Wielkopolskie, Edycja XVIII

O sobie

Zajmuję się propagowaniem szeroko pojętej kultury, edukacji, aktywności fizycznej, ekologii i działań obywatelskich. Próbuję poprzez działania zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców Zagórowa i Gminy Zagórów, aktywizować ich, integrować, skłaniać do współpracy oraz podejmowania działań i wyzwań.
Lubię poznawać nowych ludzi, ich zaangażowanie i pomysły. Te spotkania są dla mnie inspirujące i pokazują, że ja też mogę wiele zdziałać, nawet wówczas, gdy na początku nie ma nic, ani ludzi, ani pieniędzy. Inspiracja jest kluczowa w podejmowaniu działań. Uwielbiam, jak materializują się pomysły. Najpierw jest myśl, a po jakimś czasie to, co się wymyśliło, staje się realne oraz zadowala i służy innym, a także miejscu, w którym się mieszka.
Chcę się uczyć od innych, współpracować z każdym oraz podnosić nieustannie swoje kompetencje i kwalifikacje. Chcę się uczyć nowych rzeczy! Podejmowane działania, zwłaszcza te wydające się na pierwszy rzut oka trudne i może nawet nierealne, stanowią ekscytującą przygodę w nieznane. Uwielbiam to. Jakiś czas temu poznałem słowa poety Rumiego: „Szukaj ludzi, którzy będą podsycać twoje płomienie”. Szukam tych ludzi i na szczęście znajduję. To zdanie stało się moim mottem. Jestem biegaczem amatorem, miłośnikiem literatury i lasów. Pielęgnuję pamięć o lokalnych Żydach, historii regionu oraz interesuję się stoicyzmem.

Skip to content