Fundacja Mamy Wołomin

Magdalena Filaber

Rozwój lokalny, Dzieci i młodzież

Wołomin, Mazowieckie, Edycja IX

O sobie

Inicjatorka i założycielka klubu mam, z którego powstała Fundacja Mamy Wołomin. Od listopada 2011 r. działam aktywnie na rzecz lokalnej społeczności – najpierw organizując spotkania sąsiedzkie, prowadząc i koordynując spotkania i warsztaty dla młodych mam z Wołomina okolic, a z czasem – większe inicjatywy, których odbiorcami są całe rodziny. Od sierpnia 2012 r. Prezes Fundacji Mamy Wołomin – zajmującej się nie tylko wsparciem matek i rodzin, ale też pracującej nad polepszeniem jakości życia mieszkańców Wołomina i okolic.

Wcześniej, przez 10 lat handlowiec i menedżer oraz właściciel nieźle prosperującej spółki. Swoje doświadczenia z biznesu wykorzystuję i przekazuję dalej, wspierając kobiety w zakładaniu i prowadzeniu swoich firm. Doradzam przedsiębiorcom, pozyskuję fundusze na ich działania i pomagam spojrzeć na te przedsięwzięcia z innej perspektywy.

Z zawodu jestem ekonomistką, w 2001 r. ukończyłam Stosunki Międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Zarządzanie Międzynarodowe w Niemczech i ta międzynarodowość wciąż mnie pociąga: pracowałam w Niemczech i Brazylii, podróżowałam z plecakiem po wielu krajach europejskich, ale też po Indiach, na motocyklu zwiedziłam Rosję, Turcję, a nawet Mongolię.

Chcę moje doświadczenia z podróży przenosić na polski grunt, do mojego małego świata, jakim od jakiegoś czasu jest właśnie Wołomin 🙂

Skip to content