Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita"

Magdalena Sajak-Szczerba

Katowice, śląskie, Edycja XVI

O sobie

Od 2009 roku aktywnie działam na rzecz osób chorych na nieswoiste zapalenia jelita (NZJ) do których zaliczamy chorobę Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz mikroskopowe zapalenie jelita. Zasiadam we władzach krajowych oraz wojewódzkich (Oddział Śląski) Towarzystwa „J-elita”, z którym się utożsamiam i traktuję jak swoją drugą rodzinę.

Od 2014 roku jestem działaczką Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Crohna i Colitis Ulcerosa (EFCCA – The European Federation of Crohn’s & Ulcerative Colitis Associations), organizacji parasolowej z siedzibą w Brukseli zrzeszającej 41 organizacji krajowych wspierających osoby chore na NZJ z całego świata. Od 2017 roku zasiadam we władzach EFCCA, dzięki czemu mogę w jeszcze większym stopniu działać na rzecz ponad 10 mln osób chorych na NZJ na świecie, z czego 3,4 mln w samej Europie.

Praca dla osób chorych na NZJ jest moją pracą społeczną, pozazawodową, dającą mi ogromną radość i satysfakcję. Uwielbiam pomagać innym i zawsze jestem chętna do niesienia pomocy.

Na co dzień pracuję w JSW KOKS SA i zajmuję się zakupami surowców bezpośrednio produkcyjnych. Z wykształcenia jestem magistrem Ekonomii o specjalizacji Handel Zagraniczny. Ukończyłam także studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Menedżer Logistyki.

Skip to content