Fundacja szkoła liderów

Magdalena Sielska

Gorzów Wielkopolski, Lubuskie, Edycja XIX

O sobie

Nazywam się Magdalena Sielska. W Gorzowie od 7 lat prowadzę działania na rzecz kobiet ukraińskich mające na celu ich rozwój na emigracji, adaptacje i integracje w lokalne społeczeństwo. Jest to moją ogromna pasją i misją życiową.
W 2019 roku we współpracy z Urzędem Miasta Gorzowa otworzyłyśmy pierwszy Informacyjny Punkt dla Cudzoziemców. W 2020 roku wspólnie z moją ukraińską przyjaciółka założyłam Fundację Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce, a następnie Lubuskie Centrum Kobiet na Emigracji. Gdy w 2022 kiedy wybuchła wojna, ponownie z władzami poprowadziłyśmy Centrum dla Uchodźców, gdzie w pierwszych miesiącach pomagałyśmy we wszystkich niezbędnych sprawach tj: świadczenia, pomoc humanitarna, mieszkaniowa, pomoc prawna i psychologiczna. Nie przestajemy działać i wkrótce otwieramy pierwsze w Gorzowie Centrum Migranta we współpracy z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim jako kontynuacja poprzednich wspólnych działań. To dla mnie ogromny sukces, wypadkowa wielu lat pracy i jedno z najważniejszych osiągnięć liderskich. Cieszę się ogromnie że nasza lokalna ukraińska społeczność nie została bez pomocy, będzie miała swoje miejsce, w którym uzyska pomoc prawą, psychologiczną, w którym będzie mogła uzyskać niezbędną poradę, czy skorzystać w warsztatów i szkoleń. To będzie wspólną przestrzeń tworzona przez migrantów dla nich i dla lokalnej polskiej społeczności.
Moim mottem są słowa Nelsona Mandeli którego bardzo podziwiam: „Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione”.
W swojej działalności na rzecz drugiego człowieka kieruję się przekonaniem że każde, nawet najdrobniejsze działania ma znaczenie a społeczeństwa potrzebują mądrych i empatycznych liderów którzy bedą mogli te zmiany zapoczątkować i pokierują nimi w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Skip to content