Wicedyrektor w Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brukach Unisławskich

Mariusz Bartkowski

Edukacja, Kultura, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe

Unisław, Kujawsko-pomorskie, Edycja XII

O sobie

Wicedyrektor w Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brukach Unisławskich. Współzałożyciel i członek zarządu Unisławskiego Towarzystwa Historycznego. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Wiejskich „Mała Ojczyzna”.
Dyrygent i założyciel chóru mieszanego „SKONT-TIN-NONT” w Unisławiu. Chór ma na koncie liczne sukcesy w konkursach Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych, nagrania ścieżki chóralnej do filmu „Wymyk”. Dyrygent chóru gimnazjalnego Piena Voce. Chór trzykrotnie zdobywał „Złoty Kamerton” w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych a Cappella w Filharmonii Pomorskiej.
Założyciel i wydawca gazety „Gminnym Okiem” – lokalnego periodyku o sprawach gminy Unisław od szeroko rozumianej kultury przez edukację po politykę.
Współzałożyciel i inicjator „Piłkarskiego Przedszkola” – zajęcia dla najmłodszej grupy adeptów piłkarskich.
Oprócz szeroko rozumianej chóralistyki jego drugą połowa codzienności jest fotografia oraz film. Jest współrealizatorem historycznych filmów dokumentalnych („Bocień – oblicza nazistowskiego okrucieństwa”, serial „Historican – tropiciele prawdy”, „Króliki z Ravensbruck”.

Skip to content