Fundacja szkoła liderów

Marta Florkiewicz-Borkowska

Jastrzębie-Zdrój, śląskie, Edycja XIX

O sobie

Pani FloBo. Edukatorka, arteterapeutka, nauczycielka. Laureatka tytułu Nauczyciel Roku 2017, Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w roku 2021 oraz Nagrody im. Janusza Korczaka w roku 2022. Honorowa członkini Listy 100 osób, które miały istotny wpływ na wzmacnianie cyfrowych kompetencji Polek i Polaków.
Trenerka w obszarze rozwijania kompetencji cyfrowych, innowacyjnych metod nauczania, kompetencji miękkich, TUS, rozwoju osobistego z elementami arteterapii. Autorka programów rozwojowych dla dziewczyn „Jesteś ważna”. Współautorka podręcznika do nauki języka niemieckiego dla klasy 7 i 8 oraz autorka licznych publikacji, materiałów i scenariuszy związanych z szeroko rozumianą edukacją i rozwojem. Bohaterka książki Sylwii Chutnik „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”.
Od ponad 10 lat szyje Pożeracze Smutków, a od trzech lat nie robi tego tylko w szkole w Pielgrzymowicach, ale wspólnie z ponad 250 szkołami w całej Polsce i tysiącami młodych ludzi, którzy razem ze swoimi nauczycielkami i nauczycielami włączyli się w oddolną inicjatywę społeczną Szycia Dobra. Ale szycie to coś więcej niż tylko igła z nitką. To relacje, to empatia, to motywacja do działania, to poczucie sprawstwa i wiara w siebie, a przede wszystkim w to, że można coś zmienić wokół siebie. To rozwijanie kompetencji przyszłości, kompetencji społeczno-emocjonalnych oraz cyfrowych. To profilaktyka i wsparcie zdrowia psychicznego.

Skip to content