Fundacja szkoła liderów

Michał Gaczkowski

Ekonomia społeczna i przedsiębiorczosć, Dialog obywatelski, Ekologia i ochrona środowiska, Rozwój lokalny, Samorząd, Sport i promocja zdrowia, Edukacja, Seniorzy, Turystyka i promocja regionu, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe

Sulejów, łódzkie, Edycja XIV

O sobie

Historia mojej działalności społecznej zaczęła się w 2012 roku, kiedy to wraz z grupą, początkowo obcych sobie osób, rozpoczęliśmy akcję „Stop Odpadom w Sulejowie” sprzeciwiając się budowie składowiska odpadów niebezpiecznych na sulejowskich wapiennikach.

Siła akcji spowodowała, jeden z największych zrywów społecznych w historii Gminy Sulejów, a grupie organizatorów powód do założenia Stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń, którego do dziś jestem członkiem.

Działalność stowarzyszenia opiera się na promocji regionu i kształtowaniu tożsamości lokalnej, poprzez różnego rodzaju projekty skierowane do mieszkańców. Wpisując się w te działania, angażuję się w organizowanie różnego rodzaju akcji społecznych związanych z ochroną środowiska, kulturą, edukacją i sportem. Jednym z ciekawszych zrealizowanych projektów, były roczne zajęcia sportowe dla uczniów szkół z gminy pt. „Od Smyka do Zawodnika” oraz projekt CEO „Urząd od podszewki”.

Od 2014 roku jestem radnym Rady Miejskiej w Sulejowie, a od 2018 wiceprzewodniczącym, co daje mi możliwość realnego wpływu na otoczenie.

Lubię współpracować z lokalnymi organizacjami, klubami sportowymi, OSP i KGW. Jestem czynnym strażakiem ochotnikiem.

W 2022 roku wziąłem udział w amerykańskim programie stypendialnym International Visitor Leadership Program (IVLP), organizowanym przez Departament Stanu USA, w którego ramach odbyłem podróż do Stanów Zjednoczonych.

„Nie ma takich chwil, gdy nic się nie dzieje.”

Skip to content