Dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury. Wiceprezes Fundacji "Kreatywna Edukacja"

Monika Jastrzębska-Opitz

Dialog obywatelski, Prawa człowieka i dizałania antydyskryminacyjne, Rozwój lokalny, Szkolenie i doradztwo, Edukacja, Kultura, Seniorzy, Dzieci i młodzież, Pomoc społeczna, Historia i dziedzictwo kulturowe

Nowy Dwór Gdański, Pomorskie, Edycja XIII

O sobie

Doświadczenie liderskie buduję od kilkunastu lat, niespecjalnie się na tym koncentrując. Robię to bardziej świadomie od siedmiu lat – czyli od momentu, w którym objęłam stanowisko dyrektorki domu kultury. Z wykształcenia jestem tłumaczką i nauczycielką języka niemieckiego.
Organizacja pracy i kreowanie życia kulturalnego w mieście to duże wyzwanie. W ciągu ostatnich lat nabyłam doświadczenie nie tylko menadżerskie, lecz także z zakresu różnych innych dziedzin (m.in. finanse publiczne, prawo pracy, prawo autorskie, planowanie strategiczne z jednej strony, umiejętności z zakresu rękodzieła i różnych form animacji).

Od 2011 roku włączyłam się w prowadzenie Fundacji „Kreatywna Edukacja”, w ramach której realizujemy swoje
programy (m.in. Lekcja z Pomysłem, akcja służąca wspieraniu zaangażowanych nauczycieli) i projekty na terenie powiatu nowodworskiego (rodzinne, dla dzieci i dla seniorów).
W ramach działań fundacji tworzymy nieformalną koalicję na rzecz edukacji w naszym regionie. Naszymi partnerami są szkoły biblioteki, samorząd lokalny, instytucje kultury. W ramach tej koalicji chcemy wdrażać programy wspierające edukację w szkołach.

Uwielbiam podróżować, szyć na maszynie, rozwiązywać problemy i sudoku, pomagać. Lubię czytać kryminały. Uwielbiam fotografię.

Skip to content