Fundacja szkoła liderów

Monika Mackiewicz-Drąg

Biała Podlaska, Lubelskie, Edycja XVIII

O sobie

Działam więc jestem. Moje życie to nieustanne dążenie do synergii trzech obszarów: rodziny, pracy, działalności społecznej. Na co dzień staram się godzić rolę żony i mamy trójki dzieci, wójta najmniejszej gminy w województwie lubelskim oraz działaczki społecznej. Wychodzi różnie. Jestem otwarta, pracowita, ambitna. Cieszę się życiem i doceniam piękno tego świata. Chciałabym zostawić go lepszym, piękniejszym, bardziej bezpiecznym.

Wierzę, że z każdej sytuacji jest wyjście. Tę wiarę staram się zaszczepić mieszkańcom gminy, z której pochodzę i którą obecnie zarządzam. Pomimo niekorzystnego położenia i trudnej sytuacji finansowej, wspólnie szukamy pozytywów, budujemy zasoby i udowadniamy, że przy dobrej woli i współpracy możemy się rozwijać, a „nie da się“ istnieje tylko w naszych głowach.

Kocham przyrodę. Bez bliskiego kontaktu z nią nie jestem w stanie funkcjonować. Uwielbiam chodzić boso po trawie, słuchać świerszczy, jeść truskawki prosto z krzaka i chłonąć zapachy niesione wiatrem o zmierzchu. Lubię pracować i podejmować wysiłek, zarówno ten umysłowy, jak i fizyczny. Z nim życie smakuje mi najlepiej.

Skip to content