Jestem jak magnes - przyciągam dobrych ludzi i ciekawe inicjatywy. Działam na rzecz dostępności i osób z niepełnosprawnościami. Moją największą miłością jest kino.

Paulina Pohl

Rozwój lokalny, Edukacja, Kultura, Dzieci i młodzież, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością, Prawa człowieka i dizałania antydyskryminacyjne

Gdańsk, Pomorskie, Edycja XIV

O sobie

Moi przyjaciele twierdzą, że jestem jak magnes. Przyciągam do siebie dobrych ludzi i ciekawe inicjatywy. Jestem kulturoznawczynią z krwi i kości – ciekawą świata i jego różnorodności. Moją największą miłością jest film, muzyka i podróże.

Od 2016 roku jestem zaangażowana w działalność Fundacji Machina Zmian. Najpierw jako Ambasadorka Projektu 440 km po zmianę, teraz jako wiceprezeska Fundacji. Idąc każdego roku brzegiem Bałtyku wspieramy kobiety z niepełnosprawnością i działamy na rzecz dostępności. Marzę, aby nad polskim morzem powstała pierwsza w pełni dostępna plaża. W tych działaniach niewątpliwie pomaga mi perspektywa własnej niepełnosprawności, od 23 lat poruszam się na wózku.

Jestem doktorantką filmoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim i to również tutaj skupiają się moje działania. Prowadzę zajęcia ze studentami, organizuję konferencje i wydarzenia popularno-naukowe. Działam w Radzie Doktorantów i jestem współzałożycielką jednej z najprężniej działających na UG Pracowni Badań Produkcyjnych i Nowej Historii Kina. Integrujemy środowisko badaczy kina z jego ekonomicznej perspektywy z całej Polski.

Od kilku lat realizuję mniejsze bądź większe projekty kulturalne dla dzieci i dorosłych związane z filmem, audiowizualiami, dziennikarstwem, a nawet sztuką cyrkową. Współpracuję z trójmiejskimi instytucjami – Gdyńskim Centrum Filmowym, Europejskim Centrum Solidarności, Gdańskim Archipelagiem Kultury, Akademickim Centrum Kultury Alternator, Festiwalem SLOT Pomorze.

Na co dzień działam również jako edukatorka filmowa (prowadzę zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz seniorów i seniorek). W ostatnim czasie intensywnie pracuję nad rozwojem projektu stworzenia Domu Filmowego – społeczno-edukacyjnego miejsca w Gdyni, skierowanego do młodzieży.

Skip to content