Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie prowadzi społeczne hospicjum domowe na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia,

Paweł Grabowski

Narew, Podlaskie, Edycja VII

O sobie

Paweł Grabowski, dr n.med., absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalista chirurgii szczękowo–twarzowej i medycyny paliatywnej.
Pracownik ośrodków klinicznych w Krakowie i Warszawie i Białymstoku.
Absolwent Podyplomowych studiów Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej w SGH i Podyplomowych studiów z Bioetyki w UKSW.
Założyciel (2009) Fundacji Podlaskie Hospicjum Onkologiczne (obecnie Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza), prowadzącej wiejskie hospicjum domowe, a od 2022r. wiejskie hospicjum stacjonarne.
Obecnie kieruje Fundacją i pracuje jako lekarz w założonym przez siebie hospicjum, prowadzi też zajęcia o postepowaniu z chorym u kresu życia dla profesjonalistów, wolontariuszy, seniorów, dla dzieci i młodzieży.
Inicjator i realizator innowacji społecznych, mających na celu zapewnienie niezbędnej opieki osobom nieuleczalnie chorym, u kresu życia zamieszkującym obszary wiejskie. Innowacja „Nowy model hospicjum na obszarach wiejskich” z 2018 roku była do września 2023 skalowana w ponad 20. miejscach w Polsce. Do 2024 roku potrwają zainicjowane przez niego prace w ramach dużej innowacji „Dać to, czego naprawdę potrzeba” – dotyczącej zapewnienia wsparcia i profesjonalnej opieki osobom zależnym, nieuleczalnie chorym u kresu życia oraz ich opiekunom domowym na obszarach wiejskich.
Pomysłodawca i inicjator budowy wiejskiego Ośrodka Hospicyjno-Opiekuńczo-Edukacyjnego, który powstał na Podlasiu, w Makówce, w gm. Narew.

Skip to content