Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach

Paweł Żmuda

Sport i promocja zdrowia, Edukacja, Kultura, Seniorzy, Turystyka i promocja regionu, Dzieci i młodzież, Historia i dziedzictwo kulturowe, Ekonomia społeczna i przedsiębiorczosć, Ekologia i ochrona środowiska, Rozwój lokalny

Główczyce, Pomorskie, Edycja IX

O sobie

Pochodzę z Główczyc, niedużej miejscowości na Pomorzu Środkowym, leżącej w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego oraz dość blisko morza. Działam na rzecz rozwoju swojej miejscowości oraz okolicy tak, by uczynić z niej lepsze miejsce do życia.

Ukończyłem kierunek administracji gospodarczej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jestem także absolwentem Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, IX edycji.

Od 2010 roku pracuję jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach – zajmuję się kulturą, sportem, promocją oraz działalnością oświatową w gminie Główczyce. Działam zarówno na rzecz zarówno seniorów oraz osób dorosłych, jak dzieci i młodzieży starając się przygotowywać różnorodną i ciekawą ofertę kulturalną i rekreacyjną. Od wielu lat staram się odkrywać i zgłębiać historię Pomorza Środkowego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu słupskiego oraz gminy Główczyce. W 2013 i 2015 roku powstały dwie książki pod zbiorczym tytułem “Przesiedlona młodość”, zawierające wspomnienia mieszkańców gminy Główczyce, przybyłych na te tereny po drugiej wojnie światowej.

Od 2018 roku działam jako wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF zajmującego się ochroną ssaków i ptaków morskich. Uwielbiam podróże rowerowe oraz turystykę pieszą, a także poznawanie nowych ludzi i miejsc. Chodzę z kijkami nordic walking, pasjonuję się również geocachingiem.

Lubię pracę z ludźmi i dla ludzi, staram się otaczać podobnymi do siebie zapaleńcami, którzy uważają że można i należy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na miejsce bardziej przyjazne do życia.

Skip to content