Starosta Powiatu Starachowickiego

Piotr Babicki

Rozwój lokalny, Samorząd

Starachowice, świętokrzyskie, Edycja XIII

O sobie

Jestem starachowiczaninem, społecznikiem i lokalnym patriotą. Ukończyłem bezpieczeństwo wewnętrzne i politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałem też na Uniwersytecie Stambulskim w Turcji oraz ukończyłem podyplomowe studia menedżerskie w WSH w Radomiu. W kadencji 2014-2018 pełniłem funkcję radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Starachowicach. Ponadto byłem przewodniczącym Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Starachowicach I i II kadencji.

22 listopada 2018 r. zostałem wybrany Starostą Powiatu Starachowickiego przez Radę Powiatu. W wyborach samorządowych 2018 osiągnąłem najwyższy wynik wyborczy ze wszystkich kandydatów.

Moją największą pasją jest praca społeczna. Jestem pomysłodawcą i pierwszym prezesem Stowarzyszenia JES – Jakość Energia Starachowice. Dzięki działaniom stowarzyszenia, w Starachowicach powstało Lokalne Centrum Wolontariatu.
JES realizuje projekty kulturalne, obywatelskie, sportowe oraz charytatywne. Stowarzyszenie pomaga również promować pozytywny wizerunek Starachowic w całym kraju.
Fascynują mnie podróże, twórczość Alfreda Hitchcocka i grupy Queen oraz jazda na nartach. Jestem szczęśliwym mężem Sylwii oraz tatą Gabrysi (ur. 2015) i Klary (ur. 2019).

Skip to content